"Brytyjska Wenecja", czyli dlaczego warto wybrać się do Birmingham

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Nazywane jest „Brytyjską Wenecją” i jest drugim najbardziej zaludnionym regionem w Wielkiej Brytanii. Od połowy września pasażerowie poznańskiego lotniska będą ponownie mogli latać bezpośrednio do Birmingham i przekonać się na własne oczy, dlaczego z roku na rok miasto to staje się coraz popularniejsze nie tylko jako kierunek emigracji za pracą.

Przez lata Birmingham, czyli bardzo ważny brytyjski ośrodek przemysłowy, cierpiało z powodu stereotypu o tym, że jest… brzydkie. Tymczasem, po przyjeździe podróżni dostrzegają, jak ciekawe jest to miejsce.
 
Już pierwsze minuty spędzone w mieście pokazują ciekawą architekturę. Tutaj nowoczesność łączy się z klasyką zabytków.
 
Najbardziej charakterystycznym i rozpoznawalnym miejscem w mieście jest The Bull Ring, które od wieków stanowiło miejsce handlu. Według ustaleń, pierwsze targowisko powstało w tym miejscu już w 1154 roku. Obecnie jest uznawane z najciekawsze i najnowocześniejsze centrum handlowe. Pomimo ogromnych rozmiarów, ciekawa konstrukcja nie przytacza otoczenia, a dobrze się w nie wpasowuje. Na terenie centrum znajduje się również taras widokowy oraz byk, symbol centrum handlowego, z którym niemal każdy turysta robi sobie zdjęcie.
 
Charakterystyczna dla Birmingham jest także wysoka na 81 metrów, 25-piętrowa Rotunda, która przez lata górowała nad miastem.
 
Innym ciekawym miejscem jest kościół świętego Marcina (St Martin), który związany jest z działalnością charytatywną i wolontariacką.
 
Birmingham jest jednak przede wszystkim nazywane „Brytyjską Wenecją”, a to za sprawą ogromnej ilości kanałów, jakie można spotkać niemal na każdym kroku w mieście. Dawniej służyły one jako szlaki transportowe, by odciążyć zakorkowane ulice, a dziś pełnią funkcję przede wszystkim jako atrakcja miasta. Zwiedzanie Birmingham z perspektywy rzeki jest jedną z popularniejszych form uprawiania turystyki.
 
Z uwagi na bycie ośrodkiem przemysłowym, można tu napotkać także wiele manufaktur przerobionych z dawnych zakładów. Wykorzystywane są one dziś nie tylko jako luksusowe apartamenty, ale także puby, kawiarnie, restauracje czy hotele.
 
Od 16 września do Birmingham będzie można polecieć bezpośrednio z lotniska Poznań-Ławica. Loty odbywać się będą dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki, co jest dogodne zarówno na weekendowy jak i dłuższy wyjazd. Połączenie z pewnością przyda się także tym, którzy wyemigrowali lub mają w Anglii swoje rodziny.
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA