Trwa przebudowa drogi w ciągu ul. Szwajcarskiej. W poniedziałek zmieni się organizacja ruchu w okolicy

Autor: Codzienny Poznań AK fot. PIM
REKLAMA

Trwa przebudowa drogi w ciągu ul. Szwajcarskiej. Prace postępują, a w poniedziałek wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu zarówno dla pieszych jak i kierowców.

Przebudowa ma na celu zwiększenie płynności, komfortu i bezpieczeństwa ruchu w okolicy, szczególnie na dojeździe do szpitala, w tym ruchu karetek i autobusów.

W związku z postępem prac, w poniedziałek, 19 sierpnia, zmieni się organizacja ruchu w okolicy w związku z rozpoczęciem prac po wschodniej stronie przebudowywanej ulicy. Istniejące elementy nawierzchni zostaną rozebrane, a następnie wykonane zostaną nowe podbudowy oraz roboty brukarskie.

Największą ostrożność powinni zachować użytkownicy drogi (zarówno piesi jak i zmotoryzowani) na odcinku od ul. Szwajcarskiej do ul. Piaseckiego.

Piesi będą mogli poruszać się tymczasowym chodnikiem, do którego prowadzić będzie przejście dla pieszych zlokalizowane w sąsiedztwie skrzyżowania z ul. Szwajcarską. Przejście dla pieszych położone bliżej ul. Piaseckiego będzie w trakcie trwania robót nieczynne.

W związku z prowadzonymi robotami nieznacznie przesunięta i oznaczona żółtymi liniami ciągłymi zostanie oś  jezdni, którą będą poruszali się zmotoryzowani. Tymczasowa jezdnia częściowo przebiegać będzie przez kruszywo wysypane w miejscu rozebranego chodnika po jej  wschodniej stronie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA