Poznań znów z zapalonymi w dzień latarniami. Taką rozrzutność można było zauważyć także w innych polskich miastach

Autor: Codzienny Poznań AK fot. czytelnik
REKLAMA

Przez niemal całą sobotę latarnie na poznańskich ulicach świeciły się, choć nie było takie potrzeby. Wydaje się, że jest to sprzeczne z powszechnie znaną gospodarnością mieszkańców Poznania, dlatego wielu zwróciło dziś uwagę na taką formę "rozrzutności". Okazało się, że z problemem zmagały się również inne miasta w Polsce.

Przez cały dzień latarnie świeły się w wielu miejscach miasta - m.in. na rondzie Skubiszewskiego, Kamiennogorskiej, Perzyckiej, Dąbrowskiego, Roosevelta, Jana Pawła II, Mostowej, Grunwaldzkiej, Krzywoustego i moście Teatralnym.

Dla mieszkańców to niewątpliwa oznaka rozrzutności miejskiej, ponieważ w ciągu słonecznego dnia, sztuczne oświetlanie ulic jest zbędne.

Okazało się jednak, że powodem takiej niegospodarności jest awaria. Co więcej, wystąpiła ona w centrum sterowania, które obsługuje systemy oświetlenia ulicznego także w innych polskich miastach, w tym także w Warszawie. Wygląda więc na to, że wiele miast Polski miało podobny problem. Na razie nie ma informacji, czy awarię udało się ostatecznie usunąć.

O zapalonych w dzień latarniach na pojedynczych poznańskich ulicach pisaliśmy już kilkukrotnie na naszym portalu, opisując sytuację m.in. na Łazarzu oraz przy ul. Ostatniej.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA