Prokuratorskie śledztwo z urzędu w sprawie występu drag queen podczas konkursu Mr Gay Poland

Autor: Codzienny Poznań AK fot. PrideNews.pl FB
REKLAMA

Poznańska Prokuratura podjęła decyzję o wszczęciu z urzędu postępowania w sprawie występu drag queen z kukłą z wizerunkiem arcybiskupa Jędraszewskiego. Występ miał miejsce podczas finału konkursu Mr Gay Poland, który odbył się w Poznaniu.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę, 10 sierpnia, podczas gali konkursu Mr Gay Poland. Drag Queen "Mariolkaa Rebell" wystąpiła na scenie z kukłą z wizerunkiem abpa. Jędraszewskiego i miała imitować poderżnięcie jej gardła.

Sytuacja została ostro skrytykowana zarówno przez środowiska LGBT+ jak i kościelne. Głos w sprawie zabrali również m.in. prezydent Poznania i Rzecznik Praw Obywatelskich, którzy potępili taką formę "sztuki".

Oświadczenie w sprawie wydali także organizatorzy konkursu oraz sama drag queen, która przeprosiła za występ przyznając, że być może zbyt mocno zareagowałą na słowa arcybiskupa pod adresem osób LGBT+. Więcej o sprawie: tutaj.

Dziś poznańska prokuratura poinformowała, że wszczęła śledztwo w sprawie występu. Na razie trwa zbieranie materiału, a śledczy twierdzą, że jest zbyt wcześnie, by rozmawiać o konkretnym przestępstwie. Zapowiedziano m.in. przesłuchanie świadków i zabezpieczenie nagrania z występu, po których będzie można określić ewentualną kwalifikację czynu.

Prokuratura poinformowała, że śledztwo z urzędu zostało wszczęte po doniesieniach medialnych. Do tej pory nie wpłynęło do prokuratury żadne inne doniesienie w tej sprawie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA