"Ada! To nie wypada!", czyli Retro Świerczewo zaprasza na filmowy klasyk w kinie plenerowym

Autor: A. Karczewska fot. Kino Iluzjon/Muzeum Sztuki Filmowej
REKLAMA

"Ada! To nie wypada!" - trudno znaleźć osobę, która nie słyszała kiedyś tego zdania czy to w filmie, w życiu czy w piosence. Niewielu jednak, zwłaszcza wśród przedstawicieli młodego pokolenia widziało kultory film o tym tytule. Organizatorzy cyklu Retro Świerczewo postanowili umożliwić wszystkim chętnym nadrobienie zaległości kinowych, a tym, którzy już go widzieli, powtórne obejrzenie polskiego klasyka kina. Wszystko to na dużym ekranie i świeżym powietrzu.

Film powstał w 1936 roku, a reżyserem i autorem scenariusza był Konrad Tom. To prawdziwa komedia pomyłek, nieporozumień i niedopowiedzeń. Produkcja jest opowieścią o niesfornej Adzie, córce Antoniego Dziewanowskiego, która ma nauczyć się ogłady i manier w szkole z internatem w Krakowie. W tym samym czasie, jej ojciec wraz ze swoim kolegą postanawia, że ich dzieci się pobiorą. Co z tego wyniknie? Jakie Ada zrobi pierwsze i... kolejne wrażenie? Jak zakończą się rodzicielskie swaty?

O tym będzie można przekonać się już od godziny 20:30, gdy rozpocznie się kino plenerowe na boisku przy ul. Buczka w ramach cyklu "Retro Świerczewo". Udział jest bezpłatny. Organizatorzy zachęcają do przychodzenia i korzystania z atrakcji ze znajomymi i rodziną. Jednocześnie apelują o zabranie ze sobą kocy lub leżaków.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA