Przyspieszenie prac przy przebudowie ul. Jackowskiego. W poniedziałek rozpocznie się sadzenie zieleni

Autor: A. Karczewska fot./vid PIM
REKLAMA

Jak informują Poznańskie Inwestycje Miejskie, prace przy przebudowie ul. Jackowskiego przyspieszyły, dzięki czemu możliwe jest przejście do kolejnego, czwartego etapu inwestycji. Od poniedziałku rozpoczną się m.in. nasadzenia zieleni, a jeszcze w tym tygodniu po raz pierwszy od momentu rozpoczecia przebudowy zostaną zapalone latarnie na ul. Jackowskiego.

Na przełomie sierpnia i września mają odbyć się odbiory odcinka od skrzyżowania z ul. Kraszewskiego do wjazdu do szpitala przy ul. Polnej. W tym czasie rozpoczną się również prace przy czwartym etapie inwestycji.

Jeszcze w tym tygodniu na wspomnianym odcinku zostanie położony asfalt na północnej stronie ulicy. Co ciekawe, po raz pierwszy od momentu rozpoczęcia prac uruchomione będą również uliczne latarnie.

Od poniedziałku realizowane będą nasadzenia zieleni nie tylko na odcinku, na którym aktualnie trwają prace, ale także na fragmencie od skrzyżowania z ul. Kraszewskiego do skrzyżowania z ul. Wawrzyniaka, którego przebudowa zakończyła się w czerwcu. Wcześniej nie można było posadzić tam zieleni z uwagi na panujące wówczas upały.

W przyszłym tygodniu kładzony będzie również asfalt na południowej stronie ul. Jackowskiego.

Ostatni etap inwestycji obejmie odcinek od wjazdu do szpitala do skrzyżowania ulicy Jackowskiego z ulicą Polną wraz z samym skrzyżowaniem. Cała przebudowa ma zakończyć się do końca listopada 2019 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA