Podejrzany o zabójstwo nastolatki zatrzymany w Poznaniu. Policja opublikowała nagranie

Autor: A. Karczewska fot./vid. Policja
REKLAMA

Poznańscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Biura Kryminalistycznego KGP zatrzymali w stolicy Wielkopolski 28-letniego Ukraińca podejrzanego o brutalne zabójstwo 17-latki. Mężczyzna został już przekazany ukraińskim służbom.

Według ukraińskiej policji, Mykola S. dokonał brutalnego zabójstwa 17-letniej Ukrainki i już kilka dni po zbrodni wyjechał do Polski chcąc uniknąć odpowiedzialności za swój czyn, po czym powrócił na Ukrainę, by ponownie przyjechać do Polski w 2018 roku, gdy odnaleziono ciało nastolatki.

Strona ukraińska przekazała zebrane informacje polskim służbom, którym udało się namierzyć podejrzanego. Dzięki współpracy funkcjonariuszy obu państw możliwe było przeprowadzenie akcji zatrzymania podejrzanego.

Policjanci z Biura Kryminalistycznego wraz z poznańskimi funkcjonariuszami zatrzymali 28-latka na terenie Poznania. Jak relacjonuje policja, akcja miała charakter dynamiczny, ale z zapewnieniem bezpieczeństwa dla osób postronnych i pasażerów samochodu, którym podróżował podejrzany. Ukrainiec miał być zaskoczony policyjną akcją.

Przy współpracy ze Strażą Graniczną mężczyzna został przekazany stronie ukraińskiej i tam będzie odpowiadać za zarzucany mu czyn.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA