Poznanianka ma szansę na występ na Mistrzostwach Świata, ale potrzebuje pomocy w spełnieniu marzenia

Autor: A. Karczewska fot./vid. materiały prasowe
REKLAMA

"Mam na imię Natalia i ktoś kiedyś pokazał mi jak latać. Pokochałam to latanie i teraz latam – na kole cyrkowym" - tak w skrócie mówi o sobie Natalia Kopielska, poznanianka, która ciężką pracą wywalczyła awans na Mistrzostwa Świata Federacjii POSA - Pole Sport & Arts World Federation. Na swoim koncie ma wiele sukcesów sportowych, ale udział w Mistrzostwach Świata jest wyjątkowym marzeniem. Niestety, dzielą ją od niego kwestie finansowe związane z organizacją wyjazdu.

Natalia pochodzi z Poznania, gdzie dorastała, uczy się, trenuje i pracuje. Taniec i sport towarzyszą jej od dzieciństwa. Wielu może ją znać z występów m.in. w Kolejorz Girls, gdzie nie tylko tańczyła przez 8 lat, ale także pełniła funkcję trenera. Występowała także na scenie Malta Festival Poznań. Jako dziecko reprezentowała Poznań na zawodach pływackich, na których zdobyła szereg medali. Mimo młodego wieku w swojej sportowej kolekcji ma także doświadczenie związane z trenowaniem karate.

Poza ciężką pracą fizyczną, do tematyki tańca i sportu podeszła równiez od strony teoretycznej - jest absolwentką Politechniki Poznańskiej, z miłości do tańca zrobiła licencjat na Poznańskim AWFie na kierunku Taniec w kulturze Fizycznej, a obecnie powróciła na Politechnikę, aby rozwijać się na studiach doktoranckich.

Nie tak dawno, bo zaledwie rok temu rozpoczęła treningi tańca Aerial Hoop. Jak się okazało, ciężka praca i wysportowany organizm szybko pozwoliły jej osiągnąc poziom, którym zachwyca widzów - zarówno trudnymi akrobatycznymi figurami na kole, jak i delikatnością i swobodą z jaką je wykonuje.

Została Wicemistrzynią Polski w Kategorii Aerial Hoop Amateur na tegorocznych Mistrzostwach Polski Polskiej Federacji Akrobatyki Powietrznej. To ogromny sukces, który jest nie tylko kolejnym medalem do kolekcji i motywacją do dalszej pracy. To również awans na Mistrzostwa Świata Federacjii POSA - Pole Sport & Arts World Federation, które odbędą się na Ibizie w dniach 7-8.09.2019. Jak przyznaje Natalia, udział w imprezie takiej rangi to dla niej ogromne marzenie.

Niestety, koszty związane z wyjazdem na Mistrzostwa przewyższają jej możliwości finansowe. Postanowiono zorganizować zbiórkę pieniędzy, która odbywa się online. Do tej pory udało się uzbierać znaczną część potrzebnej kwoty, ale nadal brakuje funduszy do realizacji marzenia i wyjazdu, a czasu pozostaje coraz mniej.

Zbiórka odbywa się online. Liczy się każda wpłata, która przybliży utalentowaną poznaniankę do wyjazdu, który jest nie tylko spełnieniem marzeń, ale także możliwością zaprezentowania Poznania na arenie międzynarodowej.

Tak Natalia zaprezentowała się podczas Mistrzostw Polski:

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA