"Możesz skończyć jak Adamowicz". Jacek Jaśkowiak otrzymał list z groźbą zabójstwa

Autor: A. Karczewska fot. archiwum redakcji
REKLAMA

Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, otrzymał list z groźbą zabójstwa. Osoba, która go wysłała miała w ostrych słowach krytykować m.in. zaangażowanie prezydenta w działania na rzecz tolerancji i środowisk LGBT+.

O sprawie informuje „Gazeta Wyborcza”. List miał zostać wysłany do Urzędu Miasta Poznania. Autor listu nazywa w nim Jacka Jaśkowiaka m.in. „obrońcą pedałów”, „pedałem” i „p**dą”. Wskazuje także, że prezydent Poznania powinien „zapisać się do partii Biedronia i się z nim ożenić”. Pojawiają się również groźby m.in. o tym, że „może skończyć jak Adamowicz”. Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska został zamordowany podczas finału WOŚP w styczniu tego roku.

Zdaniem „Wyborczej”, autorem listu jest recydywista, który w latach 90. został skazany za zabójstwo matki Bogdana Borusewicza i obecnie jest osadzony w więzieniu.

Sprawa została zgłoszona służbom, a prezydent Poznania został przesłuchany. Jacek Jaśkowiak odniósł się do listu publicznie.

„Po zabójstwie Pawła Adamowicza ostrzegano mnie, że w czasie kampanii ryzyko ponownego zamachu będzie większe. PiS stwarza do tego sprzyjające warunki. Działa wg sprawdzonych metod z 2015 r. - z tą różnicą, że zamiast uchodźców na celowniku jest LGBT+. Ubolewam, że włączają się w to hierarchowie kościoła, którzy zamiast to piętnować, dolewają oliwy do ognia.”
Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania


Po zabójstwie Pawła Adamowicza prezydentowi Poznania proponowano korzystanie z ochrony, jednak ten nie chciał z niej skorzystać. Wraz ze służbami wprowadzono dodatkowe procedury i zabezpieczenia, które mają zapewnić większe bezpieczeństwo prezydenta, który jednak nie zgodził się na rozwiązania, które oznaczałyby, że musiałby zrezygnować z „bycia pośród mieszkańców”.

Ostatni list miał nie być pierwszym tego typu jaki otrzymał Jacek Jaśkowiak w tym roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA