Kierowca zasłabł podczas jazdy. Pomocy udzielili strażnicy miejscy zaalarmowani przez świadków zdarzenia

Autor: A. Karczewska fot. straż miejska
REKLAMA

Poznańscy strażnicy miejscy udzielili pomocy mężczyźnie, który zasłabł podczas prowadzenia samochodu na wysokości skrzyżowania ul. Dąbrowskiego i Żeromskiego.

Jak relacjonują strażnicy z Jeżyc, na wysokości skrzyżowania ul. Dąbrowskiego i Żeromskiego ich radiowóz został zatrzymany przez mężczyznę, który poinformował, że w samochodzie stojącym na pasie ruchu zasłabł kierowca.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli, by pomóc mężczyźnie. Wyłączyli silnik w jego pojeździe i udzielili mu niezbędnej pomocy przedmedycznej czekając na przyjazd wezwanego na miejsce pogotowia ratunkowego. Kierowca był przytomny, jednak nie było z nim kontaktu.

Na siedzeniu pasażera w samochodzie kierowcy znaleziono należącą do niego dokumentację medyczną, którą strażnicy przekazali ratownikom, a następnie poinformowali o zdarzeniu rodzinę poszkodowanego.

Gdy mężczyzna został zabrany karetką do szpitala, strażnicy przeparkowali jego samochód w bezpieczne miejsce, a kluczyki i dokumenty pojazdu przekazali wezwanemu na miejsce patrolowi policji.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA