Zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Grochowskiej i Marcelińskiej. Ma być bezpieczniej i szybciej

Autor: Codzienny Poznań AK ZDM fot. google maps
REKLAMA

Na skrzyżowaniu ul. Grochowskiej i Marcelińskiej ma być bezpieczniej, a przejazd ma być płynniejszy. We wtorek wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu, które mają pomóc rozwiązać problem.

Na skrzyżowaniu obu ulic często dochodzi do kolizji i wypadków. Szczególnie często zderzają się samochody jadące na wprost ul. Grochowską z pojazdami, które skręcają w ul. Marcelińską lub z niej wyjeżdżają.

Przeprowadzono analizę ruchu, na podstawie której miały zostać opracowane rozwiązania mające na celu rozwiązanie problemu.

„Znaczna część samochodów jadących w obu kierunkach ul. Grochowską skręca tam w lewo w ul. Marcelińską. Przez to blokują pas, przeznaczony dotąd nie tylko do lewoskrętu, ale także do jazdy na wprost. Powoduje to nierzadko niebezpieczne sytuacje, grożące np. kolizjami z pojazdami oczekującymi na możliwość zjazdu ze skrzyżowania oraz blokowaniem ruchu na wprost przez oczekujących na możliwość skrętu w lewo.”
ZDM PoznańWe wtorek zostanie wprowadzona nowa, czasowa organizacja ruchu.

Lewe pasy ul. Grochowskiej w obu kierunkach przeznaczone zostaną wyłącznie do skrętu w lewo, a prawym pasem możliwa będzie jazda na wprost lub skręt w prawo w ul. Marcelińską. Na jezdni ul. Grochowskiej pojawią się nowe żółte pasy i strzałki wskazujące dopuszczalne kierunki ruchu oraz nowe tablice kierunkowe i znaki ostrzegawcze.

Nowa organizacja ruchu wprowadzona zostanie czasowa, do końca wakacji. Przez ten czas służby miejskie wraz z policją będą analizować ruch - zarówno pod kątem jego płynności jak i bezpieczeństwa. Wyniki analizy mają być wykorzystane do opracowania docelowych zmian.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA