Oświetlenie na stadionie przy Drodze Dębińskiej na wiosnę przyszłego roku

Autor: Codzienny Poznań AK fot PIM
REKLAMA

Pod koniec kwietnia 2020 roku mają zakończyć się prace związane z budową oświetlenia stadionu przy Drodze Dębińskiej. Inwestycja to jeden z elementów modernizacji obiektu, który ma sprawić, że Warta Poznań będzie mogła powrócić do „Ogródka” i rozgrywać mecze ligowe na własnym boisku.

Obiekt przy ul. Droga Dębińska przechodzi modernizację, która ma sprawić, że będzie spełniać wymogi licencyjne dla klubów I ligi. Dzięki temu, Warta Poznań będzie mogła powrócić do rozgrywania meczów w „Ogródku”. Obecnie mecze „u siebie” rozgrywa na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim, co jest niekomfortowe zarówno dla zespołu jak i kibiców.

Remont ma sprawić, że stadion będzie częściej wykorzystywany także przez inne drużyny czy do organizacji imprez sportowych.

Podpisana przez Poznańskie Inwestycje Miejskie umowa obejmuje m.in. wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej oraz prac budowlanych, w tym budowę czterech wież oświetleniowych o wysokości ok. 25 metrów, a także konstrukcje wsporcze do montażu opraw oświetleniowych, kontenerowej stacji transformatorowej, a także pomostów serwisowych wraz z balustradami i drabinami wejściowymi.

Wykonawca wybrany w postępowaniu przetargowym rozpoczął już prace nad dokumentacją projektową, które mają zakończyć się w grudniu. Dzięki temu już na wiosnę przyszłego roku - do końca kwietnia, na stadionie mają zakończyć się już prace budowlane związane z montażem oświetlenia.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA