Woodstock w Starym Browarze - legendarny festiwal na ekranie kina letniego

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl ,materiały Stary Browar , foto. J. Wittchen
REKLAMA

W połowie sierpnia mija 50 lat od legendarnego Festiwalu Woodstock w Bethel w USA. Stary Browar w przeddzień tego jubileuszu, 14 sierpnia, zaprasza Poznaniaków na projekcję filmu dokumentalnego o najsłynniejszym wydarzeniu muzycznym w historii.

“Woodstock” w reżyserii Michela Wadleigha to kronika koncertów, jakie w sierpniu 1969 roku odbyły się na łąkach w amerykańskim Bethel, ale także dokumentacja schyłku epoki dzieci kwiatów. Film można zobaczyć w najbliższą środę w ramach kina letniego w Parku Starego Browaru, wstęp jest darmowy.

We wspaniały sposób udało się twórcom połączyć sekwencje występów scenicznych z „życiem” na polu festiwalowym . Ten film to kapitalny zapis historycznego wydarzenia, trzymający w napięciu, momentami zabawny. To również dokument o epoce wolności, nonkonformizmu, wojny w Wietnamie, kończącej się legalności środków psychoaktywnych, walce o prawa obywatelskie dla Afroamerykanów, przebudzenia etnicznego, ale i zbliżającej się dekadzie konserwatyzmu.
mówi prof. Waldemar Kuligowski, kurator programu kina letniego w Starym Browarze.

Festiwal Woodstock to jednak przede wszystkim muzyka. Jednym z najważniejszych koncertów na scenie w Bethel był występ Jimmy’ego Hendriksa. Wykonanie hymnu USA – dzięki grze Hendriksa słychać w nim ryk samolotów i łoskot spadających bomb – było jednym z najbardziej niezwykłych momentów w historii muzyki XX wieku - mówi Kuligowski. Chyba nie bez powodu Pol’and’Rock także rozpoczyna się od zagranego na gitarze elektrycznej hymnu Polski… 

Na scenę najsłynniejszego festiwalu w historii kultury przeniesie widzów ekran w parku Starego Browaru. Seans można obejrzeć na leżaku. W sierpniu w Starym Browarze widzowie obejrzą jeszcze duński film “Komuna” i - kultowego już - “Sugar Mana”. 

Kino letnie w Parku Starego Browaru: “Woodstock”, reż. Michael Wadleigh

14 sierpnia (środa), godz. 21:00

Park Starego Browaru*

wstęp wolny, liczba miejsc nieograniczona

*w razie deszczu pokaz zostanie przeniesiony na Szachownicę (Pasaż 0)

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA