Jutro w Poznaniu odbędą się wybory Miss Lesbian Poland 2019

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

Piątek i sobota dla poznańskiego środowiska LGBT+ zapowiada się bardzo ciekawie. W piątek w klubie Punto Punto w Poznaniu odbędą się pierwsze w Polsce wybory Miss Lesbian Poland, w sobotę czeka nas za to 4 edycja konkursu Mr Gay Poland.

Wybory Mr Gay Poland w Polsce odbywają się od 2015 roku. W zeszłym roku Polska była gospodarzem konkursu Mr Gay Europe – największej imprezy LGBT w Europie.

Z roku za rok nasz konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Warto zaznaczyć, że w przyszłym roku będziemy obchodzić dosyć huczny jubileusz 5-lecia istnienia konkursu.”, mówi Paweł Zabilski, dyrektor konkursu. Zwycięzcami poprzednich edycji konkursu byli m.in. Andrzej Berg, Kacper Sobieralski czy Łukasz Sabat. „Nie jesteśmy typowym konkursem piękności. System oceny kandydatów stworzony jest w ten sposób, że wygląd stanowi tylko 40% oceny, 60% to wiedza na temat środowiska LGBT oraz ich pomysł na kampanie społeczną dla naszego środowiska.
mówi Zabilski.

Nowością jest konkurs Miss Lesbian Poland.

To pierwszy taki konkurs w Polsce oraz jak się okazało Europie. Jesteśmy w stałym konkursie z organizacjami europejskimi, aby w przyszłym roku podobne konkursy odbyły się w innych krajach Europy
mówi Zabilski.

 Dlaczego wybory co roku odbywają się w Poznaniu? Organizatorzy mówią otwarcie „Poznań jest bardzo otwartym i tolerancyjnym miastem. To taka jakby nasza społeczna stolica”. Wybory zaczynają się w piątek i sobotę o godzinie 21. Organizatorzy spodziewają się wyprzedania biletów po pierwszych 30 minutach od rozpoczęcia imprezy. 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA