Arcybiskup Stanisław Gądecki "Szacunek nie może prowadzić do akceptacji ideologii LGBT+"

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

Kościół coraz śmielej wypowiada się o środowisku LGBT w negatywnym kontekście. Dwa dni temu zostało złożone do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa po słowach arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Wniosek do prokuratury złożył ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Dotyczy on wypowiedzi o "tęczowej zarazie".

Kościół coraz śmielej wypowiada się o środowisku LGBT w negatywnym kontekście. Dwa dni temu zostało złożone do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa po słowach arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Wniosek do prokuratury złożył ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Dotyczy on wypowiedzi o "tęczowej zarazie". Metropolita krakowski podczas mszy świętej z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego właśnie takimi słowami odniósł się do społeczności LGBT.

- Jest to według nas złamanie art. 256 kodeksu karnego, czyli propagowanie totalitarnego ustroju państwa. Słowa o "tęczowej zarazie" wpisują się w stygmatyzacje grup społecznych podobną do tej, jaką stosowały ustroje totalitarne. Wszyscy jesteśmy wobec prawa równi, żadne stanowisko nie daje nam prawa do tego, żeby poniżać i znieważać innych 
wyjaśnił Konrad Dulkowski z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.Dziś przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki wydał "Oświadczenie w sprawie LGBT+". "Szacunek dla konkretnych osób nie może prowadzić do akceptacji ideologii" Czytamy w nim, że "pomimo wakacji, które powinny być czasem odpoczynku i refleksji nad pięknem natury stworzonej przez Boga, w kraju rozgorzały polemiki odnośnie do 'ideologii LGBT' (gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transseksualnych)". Jak przekonuje arcybiskup, "ma to zapewne związek z ofensywą środowisk LGBT+ i ze znaczącym wzrostem liczby tzw. marszów równości organizowanych w naszym kraju, a także z zaplanowanym przez niektóre samorządy wprowadzeniem po wakacjach do programów szkolnych nowego, zgodnego z założeniami tej ideologii, podejścia do edukacji seksualnej".

Jakiej reakcji od społeczeństwa oczekuje kościół ? Czy geje i lesbijki mają zejść do podziemia?

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA