Ambasada Sztuki UAP w Kolonii

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

Już jutro 9 sierpnia UAP otwiera kolejną wystawę w ramach projektu Ambasada Sztuki UAP w Kolonii. Wystawa „Das Gemalte erkennen” jest kolejną częścią projektu Ambasady Sztuki UAP w Kolonii, jaką poznańska uczelnia artystyczna przygotowuję wspólnie z Konsulatem Generalny RP w Kolonii. Projekt Ambasady Sztuki UAP w Kolonii organizowany jest z okazji 100- lecia Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu a także w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

AMBASADA SZTUKI UAP W KOLONII

Otwarcie wystawy odbędzie się 09.08.2019r na terenie Konsulatu Generlnaego RP w Kolonii przy ulicy An der  Alterburger Muhle 6. Jest to teren w kolońskiej dzielnicy Marienburg na którym znajduje się dawny wiatrak, zbudowany pod koniec XVIII wieku na fundamentach średniowiecznej wieży w rejonie rzymskiego fortu morskiego Altenburg. Obecnie jest siedzibą Konsulatu Generalnego RP w Kolonii. Młyn jest najstarszym zachowanym budynkiem w Marienburgu i znajduje się na liście zabytków.

 

DAS GEMALTE ERKENNEN  

Wystawa „Das Gemalte erkennen” została przygotowana z okazji stuletniej rocznicy funkcjonowania Wydziału Malarstwa i Rysunku na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Malarstwo istniało na uczelni od samych jej początków w roku 1919. W czasie dzielącym ten moment od dnia dzisiejszego medium podlegało rozmaitym przekształceniom, niejednokrotnie przeżywając swoje kryzysy i renesans. Stało się w ten sposób dyscypliną wszechstronną, w której eksperyment artystyczny oraz indywidualne podejście do twórczości odgrywają podstawowe znaczenie. Wystawa przedstawia prace ponad 20 artystów, którzy proponują widzowi spojrzenie na malarstwo współcześnie i na to jak bardzo jest to medium różnorodne i wszechstronne. Wystawa stanowi jeden z najważniejszych zagranicznych eventów w programie obchodów stulecia Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Kuratorem wystawy jest dr Tomasz Kalitko i dr Rafał Górczyński.

WYDZIAŁ MALARSTWA I RYSUNKU UAP

Wydział Malarstwa i Rysunku jest największą samodzielną jednostką na UAP. Wydział posiada bardzo szeroką ofertę dydaktyczną opartą o specjalności: rysunek, malarstwo, malarstwo w architekturze i urbanistyce, tkanina artystyczna, dokumentacja i konserwacja dzieł sztuki. Na Wydziale Malarstwa i Rysunku kreowane są wydarzenia artystyczne o ogólnopolskim zasięgu takie jak np. konkurs malarski „Nowy Obraz/ Nowe Spojrzenie” czy projekt „Teraz Rysunek”. Galerie wydziałowe pozwalają na realizację swoich projektów wystawienniczych zarówno pedagogom, jak i studentom. Ciągły rozwój kadry determinuje nowe inicjatywy w zakresie projektów badawczych, współpracy międzynarodowej i międzyuczelnianego transferu wiedzy, nadając procesowi dydaktycznemu dynamiczny charakter.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA