Trzeci miesiąc przebudowy ul. Taczaka i Garncarskiej. Na jakim etapie są prace?

Autor: A. Karczewska fot./vid. PIM
REKLAMA

Rozpoczyna się kolejny etap przebudowy ul. Taczaka i Garncarskiej. Zakończono już m.in. przebudowę infrastruktury podziemnej na południowej nitce ul. Taczaka, a na ul. Garncarskiej montowane są nowe krawężniki.

Przebudowa ma na celu uspokojenie ruchu kołowego na obu ulicach oraz eliminację barier architektonicznych, jakie na nich występują. W okolicy ma pojawić się więcej zieleni i przestrzeni dla pieszych. Zmiany mają również na celu uporządkowanie systemu parkowania, co z kolei ma się przyczynić do sprawniejszej obsługi lokali usługowych, które tam funkcjonują.

Prace trwają już trzy miesiące. W tym czasie przebudowano już infrastrukturę podziemną w południowej części ul. Taczaka i ułożono pierwsze warstwy konstrukcyjne nawierzchni, a na ul. Garncarskiej powstała już podbudowa z kruszywa pod nową nawierzchnię.

Na północnej nitce ul. Taczaka rozpoczęto przebudowę infrastruktury podziemnej, dlatego ruch pieszych został przeniesiony na część południową. Mieszkańcy i użytkownicy lokali usługowych mają zapewnione dojście do lokali.

Obecnie, na ul. Garncarskiej trwa układanie warstw konstrukcyjnych nawierzchni, a także montaż krawężników.

Inwestycja to koszt prawie 8 milionów złotych. Przebudowa ma zakończyć się do marca 2020 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA