„Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” - policjanci spotkali się z młodzieżą, by porozmawiać o narkotykach i dopalaczach

Autor: Codzienny Poznań AK fot. KMP
REKLAMA

Policjanci nie ustają w działaniach edukacyjno-prewencyjnych „Narkotyki i dopalacze zabijają”, których hasłem jest „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Funkcjonariusze spotykają się z dziećmi i młodzieżą tłumacząc o zagrożeniach zdrowotnych i prawnych związanych z narkotykami i innymi substancjami psychoaktywnymi.

Policjanci z komisariatu Poznań Nowe-Miasto spotkali się z podopiecznymi Świetlicy Socjoterapeutycznej „Nasza Świetlica” mieszczącej się przy ulicy Mariackiej w Poznaniu. Podczas pogadanki z młodzieżą rozdali materiały informacyjne, a także rozmawiali na temat zagrożeń życia i zdrowia zażywania substancji psychoaktywnych.

Zwrócono również uwagę na aspekty prawne zażywania i posiadania tego typu substancji - zarówno dopalaczy jak i narkotyków.

Funkcjonariusze przytaczali także różne sytuacje w życiu młodych ludzi, w których nastolatkowie decydują się sięgnąć po substancje zabronione. Wskazano m.in. gdzie można szukać pomocy przy tego typu problemach.

Całość realizowana jest w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018- 2020”.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA