Ogród wodny na poznańskiej Cytadeli odzyskuje dawny blask. Będzie więcej atrakcji dla spacerowiczów

Autor: A. Karczewska fot./vid. UMP
REKLAMA

Ogród wodny na poznańskiej Cytadeli odzyskuje dawny blask. Miejsce jest modernizowane i rewitalizowane dzięki projektowi, który złożono w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2017. Ogród ma być dostępny dla odwiedzających jesienią tego roku.

W głosowaniu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 propozycja rewitalizacji uzyskała 1312 głosów, ale o tym, że miejsce powinno odzyskać dawny blask mówiono już od dłuższego czasu. To jedna z atrakcji poznańskiej Cytadeli, która w ostatnim czasie została mocno zaniedbana. Dawna sadzawka porosła trawą, ścieżka zarosła chwastami, a rzeźba „Mewy” z 1968 roku uległa mocnemu zniszczeniu.

W ramach prac zrewitalizowana zostanie zarówno niecka wodna jak i ścieżka, która ją okala. Odrestaurowana zostanie również rzeźba - na razie trwają rozmowy w sprawie jej renowacji i konserwacji.

Dodatkowo, Zarząd Zieleni Miejskiej podczas przygotowywania koncepcji zagospodarowania uwzględnił również nowe elementy. Spacerowicze zyskają dodatkową ścieżkę oraz ławki, na których będzie można odpocząć podczas przechadzki. Zamontowane zostanie również oświetlenie i powstanie wodotrysk, a także nowoczesny system odprowadzenia wody z niecki.

Choć ostateczne efekty pracy widoczne będą dopiero w przyszłym roku, gdy zieleń będzie rozkwitać, to jeszcze jesienią poznaniacy będą mogli zobaczyć, w jaki sposób zmieniło się to miejsce.

W październiku dosadzony zostanie żywopłot i wierzba płacząca, a pod koniec października, z fontanny tryśnie woda.

Koszt rewitalizacji Ogrodu to ponad 1,1 mln złotych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA