Jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą? Dzieciom tłumaczyli to policjanci i mistrz świata windsurfingu

Autor: Codzienny Poznań AK fot. KWP
REKLAMA

Choć połowa wakacji już minęła to policjanci nie ustają w swoich działaniach profilaktycznych poświęconych bezpieczeństwu podczas wypoczynku letniego. W poniedziałek wraz z mistrzem świata windsurfingu funkcjonariusze spotkali się z dziećmi i młodzieżą, by porozmawiać o bezpieczeństwie nad wodą.

Spotkanie odbyło się na terenie Jacht Klubu Wielkopolskiego i było wspólnie organizowane przez Komendę Wojewódzką Policji, Komendę Miejską Policji oraz mistrza świata w windsurfingu. Wzięły w nim udział dzieci i młodzież przebywające na obozie wypoczynkowo-sportowym.

Podczas pogadanki zwrócono szczególną uwagę na zachowania, które mogą prowadzić do powstania niebezpiecznych sytuacji podczas wypoczywania i zabawy nad wodą. Zorganizowano również konkurs plastyczny, a także pokaz specjalistycznego sprzętu Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu.

Przygotowano również warsztat pierwszej pomocy, a dodatkowo dzieci i młodzież mogli zobaczyć jak wygląda mobilny komisariat od środka.

Udział w imprezie wzięli również wolontariusze Fundacji Santander, przedstawiciele Sądu Okręgowego w Poznaniu, których reprezentowali Kuratorzy Sądowi z Sądu Rejonowego w Szamotułach oraz gość specjalny – wielokrotny mistrz świata w windsurfingu oraz członek polskiej kadry olimpijskiej. Piotr Myszka, który opowiedział młodzieży o przebiegu swojej kariery, udzielił cennych rad początkującym sportowcom, zachęcając przy tym do uprawiania sportu i propagując zdrowy styl życia.

Podobne spotkania i zajęcia organizowane są przez policję regularnie, szczególnie w okresie przedwakacyjnym i wakacyjnym.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA