Mieszkańcy domagają się sygnalizacji świetlnej na ul. Grunwaldzkiej po sobotnim tragicznnym wypadku

Autor: Codzienny Poznań AK fot. Stowarzyszenie Mieszkańców Abisynia fb
REKLAMA

Zmarła kobieta, która wraz z mężem została w sobotę rano potrącona przez samochód na ul. Grunwaldzkiej.

O wypadku pisaliśmy w sobotę na naszym portalu, poinformowani przez pana Wojciecha. Na ul. Grunwaldzkiej, na przejściu dla pieszych w rejonie ul. Marszałkowskiej samochód osobowy potrącił parę starszych mieszkańców Poznania.

Jak informuje Stowarzyszenie Mieszkańców Abisynia, było to małżeństwo z ul. Podkomorskiej. Tuż po wypadku, poinformowani przez pana Wojciecha próbowaliśmy uzyskać więcej informacji na temat zdarzenia, jednak służby ich nie udzielały. Dziś wiadomo już, że do potrącenia doszło prawdopodobnie po tym, jak przed przejściem dla pieszych zatrzymał się jeden samochód, by przepuścić parę, a drugi niestety nie ustąpił pierwszeństwa pieszym.

Kobieta, 75-letnia mieszkanka Poznania, zmarła w szpitalu. Jej 70-letni mąż nadal przebywa w ciężkim stanie w szpitalu.

Mieszkańcy wielokrotnie od lat apelowali o budowę sygnalizacji świetlnej w tym miejscu. Kilka miesięcy temu pomysł został zaakceptowany przez miejskich radnych, jednak do dziś nie ogłoszono przetargu na realizację inwestycji. Teraz lokalna społeczność zapowiada, że będzie jeszcze mocniej zabiegać o budowę. Jak podkreślają jej przedstawiciele, to nie pierwsza niebezpieczna sytuacja w tym miejscu.

Dziś Stowarzyszenie Mieszkańców Abisynia złożyło apel w biurze Miejskiego Inżyniera Ruchu o jak najszybszą realizację planów.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA