Oszukiwali oferując wynajem apartamentów nad morzem, których nie posiadali

Autor: Codzienny Poznań AK fot. pixabay
REKLAMA

Zatrzymania to efekt kilku miesięcy pracy funckjonariuszy. Do policji wpływały zgłoszenia od poszkodowanych, którzy za pośrednictwem portali internetowych znajdowali oferty wynajmu apartamentów w Kołobrzegu. Po wpłaceniu zaliczki w wysokości 500 złotych na podany numer konta, osoby przedstawiające się jako oferujący wynajem urywały kontakt.

Policjanci ustalili, że z procederem mogą mieć związek dwaj 29-letni mieszkańcy Czarnkowa, którzy po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego, zostali zatrzymani 7 lutego 2019 roku. Podczas przeszukania lokali zajmowanych przez podejrzanych zabezpieczono m.in. umowy rachunków bankowych, karty telefoniczne oraz telefony.

W toku śledztwa ustalono sposób działania przestępców.

"Oszuści do swojego przestępczego procederu ,,zatrudniali" osoby trzecie tzw. słupów, którzy zakładali na siebie konta bankowe oraz rejestrowali telefony komórkowe. Po czym posługując się danymi tych osób wystawiali ogłoszenia o wynajmie apartamentów. Sprawcy nie byli właścicielami lokali, nie mogli też nim rozporządzać. Zdjęcia zapożyczyli z innych, podobnych stron internetowych, a od osób zainteresowanych ofertą pobierali zaliczki."
KWP Poznań

Poszkodowani dowiadywali się o oszustwie, gdy próbowali potwierdzić transakcję lub gdy dojechali na miejsce.

Śledczy ustalili, że oszukano w ten sposób 50 osób na terenie całej Polski na łączną kwotę około 24 tysięcy złotych. Mężczyźni usłyszeli po 50 zarzutów. Przyznali się do popełnionych przestępstw i złożyli wyjaśnienia.

Akt oskarżenia właśnie trafił do sądu. Podejrzanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA