Nowe targi na MTP - Bike Show, czyli sporty na kółkach, nie tylko dwóch

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Na przełomie sierpnia i września na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczną się targi Bike Show, skierowane do wszystkich sympatyków sportów na kółkach - niekoniecznie jedynie dwóch. Przygotowano także szereg wydarzeń towarzyszących, w tym m.in. pierwszy poznański Turniej Roller Derby oraz Finał UCI Gran Fondo World Championships.

Choć główne skrzypce podczas targów grać będą wszelkiego rodzaju rowery, to wśród stoisk zaprezentowane zostaną również oferty w zakresie sportów wrotkarskich i rolkarskich.

Wydarzenie zaplanowano w dniach 30 sierpnia - 1 września. To nowa impreza na mapie Poznania, która wiąże się m.in. z coraz większym zainteresowaniem kolarstwem wśród Polaków.

Odwiedzający będą mogli nie tylko zapoznać się z nowinkami i ofertą wystawców, ale także m.in. przetestować nowy sprzęt oraz akcesoria. Przygotowano także szereg atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

W planie znalazł się m.in. wyścig Kids Race na dystansie oko. 3 km dla dzieci, który odbędzie się na terenie MTP. Zapisy na to wydarzenie rozpoczną się w połowie sierpnia.

Nieco starsi zostaną zaproszeni do udziału w pierwszy poznańskim Turnieju Roller Derby. Na spcejalnie przygotowanym torze o powierzchni 600m² rywalizować będą zawodniczki siedmiu drużyn z całej Polski. Powalczą o Puchar Prezesa MTP i Zico Racing.

Przy okazji powstanie również skate park z rozbudowaną strefą ramp i przeszkód, na którym odbywać się będą pokazy umiejętności profesjonalistów. Będzie również możliwość przetestowania swoich umiejętności w jeździe na rolkach i desce. Dla chcących przetestować sprzęt rowerowy zostanie postawiony specjalny tor.

Dodatkowo, w tym roku w Poznaniu odbędzie się Finał UCI Gran Fondo World Championship, które powstaje przy współpracy z Międzynarodową Unią Kolarską. Na starcie pojawi się prawie 5 tysięcy uczestników z ponad 40 państw. Na terenie MTP powstanie miasteczko zawodów wraz ze sceną, na której wręczane będą nagrody.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA