Zabawy, joga, bezpłatne badania - festyn rodzinny na ul. Długiej

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Już dziś wieczorem rozpocznie się festyn rodzinny z historią w tle, czyli „Długa warta Poznania”. Wydarzenie organizowane jest przez Przewodników PTTK Poznań oraz Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego. W programie znalazły się zarówno atrakcje dla dzieci jak i dorosłych. Będzie także możliwość skorzystania z bezpłatnych badań.

Podczas festynu, który rozpocznie się w piątek wieczorem przy Szpitalu Klinicznym i potrwa do soboty, zbierane będą fundusze na odbudowę zabytkowej studzienki, która kiedyś znajdowała się przy ul. Długiej. Pierwotnie ufundował ją Edward Raczyński. Celem imprezy jest m.in. przybliżenie historii ul. Długiej i jej okolic oraz integracja poznaniaków.

Jeszcze dziś o godzinie 19:00 odbędzie się wystąpienie prof. Jacka Kowalskiego: "Opiewanie Kościoła Bernardynek przy Szpitalu Przemienienia Pańskiego pieśnią i powieścią".

W sobotę rano, o godzinie 10:00, oficjalnie rozpocznie się festyn jako wydarzenie rodzinne. Już 15 minut później rozpocznie się panel dyskusyjny "Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość okolic Placu Bernardyńskiego".

Dla najmłodszych atrakcje odbywać się będą w godzinach 11:00-14:00. Przygotowano m.in. turniej szachowy z nagrodami, animacje, bańki mydlane, gry wilekoformatowe, zabawy sportowe oraz konkurs rysunkowy.

Z kolei od 13:15 do 14:00 będzie można wziąć udział w zajęciach jogi, które odbędą się na skwerze, czyli na terenie Zielonych Ogródków im. Zbigniewa Zakrzewskiego.

Dodatkowo, w trakcie festynu będzie można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku tętniaków aorty brzusznej oraz bezpłatnych badań dermatoskopowych. Możliwe będzie również przeprowadzenie analizy składu ciała wraz z konsultacjami dietetycznymi.

Uczestnicy będą mogli otrzymać również okolicznościową butelkę z wodą z zabytkowej studzienki, a także zakładek do książki, na których jest umieszczona jej grafika.

W międzyczasie odbywać się będą wycieczki z przewodnikami PTTK po zabytkach okolic Placu Bernardyńskiego.

Projekt zrealizowany ze środków finansowych Miasta Poznania.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA