Budowa drogi rowerowej na ul. Grunwaldzkiej - weekendowe zmiany w organizacji ruchu na Rondzie Jeziorańskiego i okolicach

Autor: Redakcja Codzienny Poznań; PIM fot. PIM
REKLAMA

W weekend zmieni się organizacja ruchu na Rondzie Jana Nowaka-Jeziorańskiego i w jego okolicy. Ma to związek z kolejnym etapem prac przy budowie drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej.

Drogowcy pracują jeszcze na dwóch odcinkach tej powstającej trasy: między ul. Matejki a Ułańską oraz między ul. Promienistą a Wojskową. Na pozostałych odcinkach - od ul. Roosvelta do ul. Matejki, od ul. Ułańskiej do ul. Wojskowej oraz od ul. Słonecznej do ul. Promienistej  - trwa procedura odbioru robót.

Do tej pory niezbędne dla budowy drogi rowerowej prace na rondzie Jana Nowaka- Jeziorańskiego, dla zminimalizowania utrudnień, prowadzono w godzinach nocnych. Taki cel miało również zaplanowanie zasadniczych robót na rondzie na weekend, gdy ruch jest znacznie mniejszy niż na co dzień.

Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w piątek, 2 sierpnia, o godz. 19.00. Od tego momentu  jadący ulicą Reymonta od ul. Arciszewskiego muszą liczyć się ze zwężeniem jezdni przed wjazdem na rondo. Zamiast dotychczasowych trzech pasów do dyspozycji będą mieli dwa. Lewy będzie dedykowany pojazdom jadącym na wprost i skręcającym w lewo, prawy – jadącym na wprost i skręcającym w prawo.

Na zwężenie jezdni przed wjazdem na rondo - z czterech do trzech pasów - muszą być również przygotowani jadący ul. Grunwaldzką w kierunku centrum miasta. Roboty toczyć się będą na pasie, który do tej pory służył do skrętu w prawo, w ul. Reymonta. Manewr ten będzie można wykonać z prawego pasa, który do tej pory służył wyłącznie do jazdy na wprost. Na czas prowadzenia prac z ruchu wyłączony zostanie również prawy, zewnętrzny pas jezdni na rondzie Jana Nowaka-Jeziorańskiego, a piesi będą mieli zapewniony dostęp do przystanków komunikacji miejskiej.

Zmieniona organizacja ruchu na rondzie będzie obowiązywała do poniedziałku, 5 sierpnia do godz. 6.00.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA