Kobieta przekoziołkowała na rowerze i uderzyła głową o asfalt. Pomocy udzielił strażnik miejski

Autor: Codzienny Poznań AK fot. straż miejska
REKLAMA

Był we właściwym miejscu o właściwym czasie - strażnik miejski z Poznania wracając z pracy do domu zauważył wypadek z udziałem rowerzystki i natychmiast udzielił jej pomocy. Kobieta przekoziołkowała na rowerze i uderzyła głową o asfalt.

Do zdarzenia doszło w środę, około godziny 14:30. Funkcjonariusz wracał z pracy do domu jadąc na rowerze po śieżce pieszo-rowerowej przez Użytek Ekologiczny Traszki Ratajskie.

W pewnym momencie zauważył inną rowerzystkę, która gwałtownie się zatrzymała, w wyniku czego przekoziołkowała przez kierownicę, a następnie upadła na ziemię, uderzając głową o asfalt. Co istotne, kobieta nie miała na sobie kasku, a całe zdarzenie wyglądało bardzo groźnie.

Strażnik natychmiast zatrzymał się, by udzielić pomocy. Początkowo rowerzystka była nieprzytomna, ale po chwili odzyskała przytomność. Funkcjonariusz rozłożył matę, którą kobieta miała przyczepioną do roweru, a następnie ułożył ją w pozycji bezpiecznej wzywając na miejsce pomoc medyczną.

Przez cały czas, aż do przyjazdu karetki, mężczyzna utrzymywał kontakt z poszkodowaną rozmawiając z nią.

Kilkanaście minut później na miejsce dojechał zespół ratownictwa medycznego, który zabrał kobietę do szpitala. Strażnik zobowiązał się do opieki nad jednośladem kobiety na czas jej pobytu w placówce. Kontaktując się z kolegami z patrolu referatu Nowe Miasto, upewnił się, że rower trafi do siedziby SM Nowe MIasto, gdzie czeka na odbiór przez właścicielkę.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA