Wojewódzkie obchody 100. rocznicy powołania Policji Państwowej odbyły się w Poznaniu

Autor: Codzienny Poznań AK
REKLAMA

Ostatniego dnia lipca w Poznaniu odbyły się wojewódzkie obchody 100. rocznicy powołania Policji Państwowej w Polsce. Poza oficjalną częścią uroczystości, przygotowano również atrakcje dla mieszkańców, w tym Miasteczko Policyjne oraz defiladę.

Obchody rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w Farze Poznańskiej. Następnie, uczestnicy przemaszerowali przez miasto na Plac Wolności, gdzie odbyły się główne uroczystości.

Podczas apelu nie tylko złożono życzenia funkcjonariuszom, ale także wręczono medale, awanse i odznaczenia.

Po przemówieniach i oficjalnej części obchodów przyszedł czas na pokaz musztry paradnej Kompanii Honorowej Komendy Wojewódzkiej Policji  w Poznaniu oraz Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pod batutą nadkom. Andrzeja Witiwa.

Następnie wszystkie zgromadzone na placu pododdziały oraz poczty sztandarowe wzięły udział w defiladzie połączonej z prezentacją pojazdów wielkopolskiej Policji.

Dodatkowo, na Placu Wolności od rana czynne było Miasteczko Policyjne, w którym czekał szereg atrakcji dla poznaniaków. Można było dowiedzieć się m.in. na czym polega praca policjantów w poszczególnych formacjach i wydziałach, jak zostać funkcjonariuszem, a  także obejrzeć z bliska sprzęt jaki wykorzystywany jest do codziennej służby. Zorganizowano także m.in. pokaz pierwszej pomocy, a na najmłdoszych czekał także Komisarz Pyrek, czyli maskotka Wielkopolskiej Policji.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA