W czwartek początek kolejnego etapu prac na Rondzie Śródka

Autor: Codzienny Poznań AK ZTM fot. redakcja
REKLAMA

W czwartek, 1 lipca, rozpocznie się kolejny etap prac na Rondzie Śródka i trasach dojazdowych. Zakończą się roboty od strony ul. Jana Pawła II, a robotnicy przeniosą się na część ronda od strony ul. Wyszyńskiego. Spowoduje to zmiany w organizacji ruchu i transportu publicznego.

Do tej pory, w ramach zaplanowanego na okres wakacyjny remontu udało się już wyremontować dojazdy dla tramwajów od strony ul. Warszawskiej i Jana Pawła II. W czwartek, 1 sierpnia, rozpoczną się prace od strony ul. Wyszyńskiego, gdzie wymieniony zostanie m.in. węzeł rozjazdowy. Jednocześnie przeprowadzona zostanie naprawa nawierzchni na łuku w ciągu ul. Wyszyńskiego (przed mostem Chrobrego) oraz wymiana nawierzchni torowej przy ul. Wolnica.

Zmiany i informacje dla pasażerów transportu publicznego

Kolejny etap prac oznacza, że od jutra, na odcinku od Ronda Śródka do pl. Wielkopolskiego, nie będą kursowały tramwaje.

Od 1 sierpnia br. na stałe trasy wrócą tramwaje linii nr 6 (Miłostowo-Junikowo) i 7 (Ogrody-Zawady).

Nadal zawieszone będzie kursowanie linii nr 5 oraz – jak co roku w okresie wakacyjnym – linii nr 3.

Uruchomiona zostanie linia nr 4, jednak jej trasa – z uwagi na zaplanowane na sierpień prace na ul. Wyszyńskiego – ulegnie skróceniu. „Czwórka” będzie kursować od pętli Połabska do pl. Wielkopolskiego.

Aby ułatwić podróżowanie od ronda Śródka w stronę centrum, uruchomiona zostanie linia autobusowa „za tramwaj” T8 (rondo Śródka-Marcinkowskiego).

Innymi trasami niż w lipcu będą kursowały linie nr 8, 14 i 17.  „Siedemnastką” będzie można dojechać do pętli Zawady. Druga, poza „siódemką”, linia tramwajowa na Zawady nie tylko wzmocni komunikacyjnie obszar Śródki, ale także pozwoli części mieszkańców, którzy dojeżdżają od wschodniej strony, przesiadkę na tramwaj już na pętli na Zawadach.

Zmiany i informacje dla kierowców

Przy placu Wielkopolskim zamknięty będzie wyjazd w stronę ul. Wolnica. Możliwy będzie wjazd i wyjazd na ul. 23 Lutego. Na moście Bolesława Chrobrego wyłączony zostanie lewy pas ruchu jezdni w stronę ronda Śródka.

Na rondzie Śródka zamknięty zostanie ruch tramwajowy od strony ul. Wyszyńskiego, co uniemożliwi bezpośredni przejazd w relacji Podwale – Jana Pawła II oraz Warszawska – Jana Pawła II. Aby przejechać w kierunku ul. Jana Pawła II stworzona zostanie przewiązka usytuowana za przystankiem tramwajowym na ul. Wyszyńskiego.

Prace przy rondzie Śródka spowodują znacznie większe utrudnienia niż prace wykonywane w poprzednich etapach remontu. W szczególności dotyczyć to będzie lewoskrętu z ul. Warszawskiej oraz przejazdu z ul. Podwale na wprost. W związku z powyższym wprowadzone zostaną dodatkowe tablice informujące, zachęcające kierowców do omijania ronda Śródka oraz obrazujące zasady poruszania się na tym obszarze podczas prowadzonych prac.

W godzinach od 7 do 19 przewiduje się wyłączenie sygnalizacji świetlnej na rondzie oraz sterowanie ręczne ruchem poprzez uprawnione służby Policji oraz Nadzoru Ruchu MPK.

Dostępne relacje na rondzie Śródka podczas prowadzonych prac:

- wlot ul. Wyszyńskiego (kierunek wyjazdowy z miasta) – wytyczone zostaną 2 przewiązki. Pierwsza służyć będzie do zawracania, a druga umożliwi wyjazd transportu publicznego z dworca autobusowego bezpośrednio w lewo w ul. Wyszyńskiego (pod nadzorem służb MPK),

-  wlot ul. Warszawskiej: wlot zostanie zwężony do 3 pasów ruchu. Lewy pas będzie umożliwiał skręt w lewo poprzez przewiązkę zlokalizowaną za skrzyżowaniem, środkowy pas umożliwi jazdę na wprost, a prawy - skręt w prawo w kierunku ul.  Podwale,

- ul. Podwale: wlot zostanie ograniczony do 2 pasów (tylko dla skrętu w prawo), przy czym prawy pas przeznaczony będzie wyłącznie dla autobusów

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA