Kilka godzin i ponad 80 ujawnionych przypadków nieprawidłowego parkowania w centrum miasta

Autor: Codzienny Poznań AK fot. straż miejska
REKLAMA

Wystarczyło zaledwie kilka godzin w centralnej części poznańskiego Starego Miasta, by ujawnić ponad 80 przypadków nieprawidłowego parkowania pojazdów. Jednocześnie, straż miejska zwracała uwagę m.in. na zaniedbania porządkowe na kontrolowanych terenach i spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych.

Strażnicy miejscy po raz kolejny przeprowadzili akcję wzmożonych kontroli ukierunkowane na ograniczenie nielegalnego parkowania na terenie miasta. Tym razem skupiono się na centralnej części Starego Miasta, w tym takich ulicach jak m.in. Ogrodowa, Piekary, Długa, Półwiejska, Szyperska i Fredry oraz tych objętych granicami Parku Kulturowego.

W zaledwie kilka godzin funkcjonariusze ujawnili 85 przypadków nieprawidłowego parkowania pojazdów. Kierowcy zostawiali swoje samochody m.in. na chodnikach w sposób, który utrudniał poruszanie się pieszych, poza miejscami wyznaczonymi do parkowania w strefie zamieszkania, a także bezpośrednio przed przejściami dla pieszych.

Jednocześnie, strażnicy interweniowali również w innych sprawach, które napotkali po drodze. Przekazano prawie 20 uwag dotyczących zaniedbań porządkowych i ukarano dwie osoby za spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym. Interwencję przeprowadzono również w sprawie pojazdu wykorzystywanego jako nośnik reklamy i głośnika używanego przy ogródkach restauracji.

Akcja związana ze wzmożonymi działaniami mająca na celu eliminację złych zachowań i wyrobienie prawidłowej postawy u kierowców będzie powtarzana.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA