Ruszyła trzecia edycja programu Niezależność na Telefon

Autor: Codzienny Poznań AK fot. pixabay
REKLAMA

Rozpoczęła się trzecia edycja programu miejskiego "Niezależność na telefon". Akcja zainicjowana w 2018 roku ciesy się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Poznania. Projekt realizowany jest na zlecenie Urzędu Miasta Poznania przez Fundację Akceleracji i Inkubacji Biznesu w partnerstwie z Fundacją Sowelo.

Program powstał w celu zapewnienia bezpłatnych usług asystenta pomagającego w wykonywaniu codziennych obowiązków dorosłych osób niepełnosprawnych. Z tej możliwości w poprzedniej edycji projektu skorzystało 215 osób. Widząc duże zainteresowanie inicjatywom, organizatorzy podjęli decyzję o uruchomieniu kolejnej, trzeciej już edycji.

Projekt skierowany jest do pełnoletnich mieszkańców Poznania posiadających ważne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub znacznym, nie są całkowicie ubezwłasnowolnione, które mogą powiedzieć lub przekazać asystentowi w czym ma pomóc (werbalnie, za pośrednictwem języka migowego lub w inny sposób) oraz takie, które co najmniej od roku rozliczają swój PIT w Poznaniu. 

Asystent pomaga np. w transporcie środkami komunikacji publicznej, towarzyszy podczas robienia zakupów bądź korzystania z punktów usługowych, a także może pomóc przy utrzymaniu w czystości sprzętu niezbędnego do codziennego funkcjonowania i wiele innych.

Co ważne, asystenci nie świadczą usług ani opiekuńczych ani specjalistycznych medycznych. Dostępni są codziennie, w godzinach 8:00-22:00.

Tereny objęte świadczonymi usługami to Miasto Poznań oraz gminy: Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn Wielkopolski, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Tarnowo Podgórne, Duszniki, Kaźmierz. 

Aby skorzystać z programu należy zadzwonić pod numer 61 646 33 44 (następnie należy wybrać "0") lub 786 819 079. Zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem biura Poznań Kontakt od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-20.00. Zgłoszenia od osób z ograniczonymi możliwościami komunikacji werbalnej, w tym osób z dysfunkcją słuchu przyjmowane są również za pośrednictwem wiadomości sms wysłanej pod numer 783 944 112 lub na adres poczty elektronicznej pk@um.poznan.pl (temat maila: asystent).

Podczas rejestracji należy podać imię i nazwisko osoby niepełnosprawnej, adres miejsca zamieszkania klienta lub innego miejsca, w którym asystent ma rozpocząć realizację usług; preferowany termin realizacji usług; przybliżony zakres czynności, które asystent miałby wykonać w danym terminie oraz orientacyjny czas ich wykonania; informację o preferowanym sposobie kontaktu ze strony koordynatora usług asystenckich, wraz z numerem telefonu/adresem e-mail. 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA