Prace na Górnym Tarasie Rataj na ukończeniu. Jak wygląda trasa tramwajowa i jej okolice?

Autor: A. Karczewska fot/vi. PIM
REKLAMA

Dobiegają końca prace przy przebudowie trasy tramwajowej na Górnym Tarasie Rataj. W sierpniu rozpoczną się próbne przejazdy tramwajów. Inwestycja ma na celu m.in. poprawę komfortu i bezpieczeństwa przejazdów.

Najszybciej udało się zakończyć prace w rejonie Ronda Żegrze. Obecnie montowana jest tam mała architektura, w tym wiaty przystankowe i wyposażenia przystanków, a także wykonywane są prace związane z zakładaniem zieleni.

Zakończono także przebudowę wszelkich kolizji na całej przebudowywanej trasie i obecnie kończą się roboty związane z infrastrukturą podziemną.

Widać już także nowe torowisko - na ukończeniu jest jego układanie. W zależności od miejsca na trasie, wykorzystuje się do tego płyty betonowe, kruszywo lub maty rozchodnikowe.

Można już także oglądać perony przystankowe na os. Czecha, które mają charakter zintegrowanego przystanku tramwajowo-autobusowego, który umożliwia pasażerom przesiadki "drzwi w drzwi", bezpośrednio z autobusów na tramwaje i odwrotnie.

Gotowa jest już nawierzchnia bitumiczna na skrzyżowaniach ul. Chartowo i Wiatracznej oraz Żegrze i  Bobrzańskiej. Wykonawca kończy prace brukarskie, budowę chodników oraz sygnalizacji świetlnej. Do wykonania jest jeszcze odtworzenie zieleni i założenie trawników w tym rejonie.

Wkrótce na trasę wyjadą tramwaje - na razie jedynie w ramach testów.

"Zbliża się termin próbnych przejazdów tramwajów po wyremontowanej trasie. Zaplanowaliśmy, że odbędą się w sierpniu. Oceniając zaawansowanie robót można stwierdzić, że ten termin nie jest zagrożony"
Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie

Po zakończeniu inwestycji ma poprawić się komfort i bezpieczeństwo pasażerów komunikacji zbiorowej. Całość dostępna będzie również dla osób niepełnosprawnych i mających problemy z poruszaniem się. Zyskają również mieszkańcy okolicznych osiedli, ponieważ remont przyczyni się do zmniejszenia hałasu podczas przejazdów tramwajów.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA