"Maiden" i spotkanie z najmłodszą Polką, która samotnie opłynęła świat, w Kinie Pałacowym

Autor: A. Karczewska fot. PIK Poznań
REKLAMA

Już dziś kolejny pokaz w Kinie Pałacowym w CK Zamek. Tym razem widzowie będą mogli obejrzeć film „Maiden”, który swoją polską premierę miał w czerwcu tego roku. Dodatkowo, w Kinie Pałacowym odbędzie się spotkanie z Martą Sziłajtis-Obiegło, kapitan jachotwą i najmłodszą Polką, która samotnie opłynęła świat.

Maiden” to opowieść dokumentalna o grupie niezależnych dziewczyn, które wbrew stereotypom i opiniom postanowiły wziąć udział w prestiżowych i bardzo niebezpiecznych regatach Whitbread Round the World Race. Inicjatorką była Tracy Edwards, buntowniczka, która chciała udowodnić, że miejsce kobiety na statku nie jest w kuchni, o czym słyszała wielokrotnie.

Co ciekawe, w filmie zagrały uczestniczki zawodów.

Pokaz w Kinie Pałacowym będzie połączony ze spotkanie z Martą Sziłajtis-Obiegło, kapitan jachotwą i najmłodszą Polką, która samotnie opłynęła świat. Urodziła się w Poznaniu, ale od dziecka spędzała wiele czasu nad morzem i to woda wydaje się być jej naturalnym środowiskiem. Opowie m.in. o samotności na morzu i oceanie, a także o tym jak wygląda żeglarstwo „od kuchni”.

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Olejnik.

Początek pokazu i spotkania o godzinie 18:00 w Kinie Pałacowym.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA