Od poniedziałku kolejna zmiana organizacji ruchu na autostradzie A2

Autor: Karolina But fot. Autostrada Wielkopolska
REKLAMA

Trwają prace związane z rozbudową o trzeci pas ruchu północnej jezdni obwodnicy Poznania na odcinku Poznań Zachód – Poznań Komorniki (155km+870 - 158km+700). Nowa tymczasowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać od poniedziałku, 29 lipca. Równocześnie drogowcy prowadzą prace między węzłami Poznań Luboń – Poznań Krzesiny.

Od poniedziałku, 29 lipca, na odcinku pomiędzy węzłami Poznań Zachód - Poznań Komorniki dla kierowców udostępnione będą na jezdni południowej 4 pasy ruchu: dwa w kierunku Warszawy i dwa w kierunku Świecka - w obu przypadkach bez pasa awaryjnego W tym czasie na całej szerokości jezdni północnej prowadzone będą końcowe prace związane z rozbudową obwodnicy o trzeci pas oraz wymianą istniejącej nawierzchni.
"Prace na obwodnicy Poznania przebiegają sprawnie, a organizacja ruchu w ostatnim czasie zmienia się dość często. Dlatego prosimy kierowców - zwłaszcza tych, którzy korzystają z obwodnicy codziennie, by nie jeździli na pamięć. Szczególną uwagę należy zwracać na oznakowanie pionowe, jak i poziome. Jeśli kierowcy dostosują się do znaków i ograniczą prędkość do 70 km/h, to przejazd tym odcinkiem na pewno będzie spokojny i bezpieczny"
Michał Pabich, kierownik projektu z Autostrady Wielkopolskiej

Równocześnie drogowcy prowadzą prace między węzłami Poznań Luboń - Poznań Krzesiny. Kierowcy poruszający się jezdnią południową (prowadzącą ruch ze Świecka w stronę Warszawy) jeżdżą pasem 2 awaryjnym. Natomiast na jezdni północnej (kierunek Świecko) dostępne są trzy pasy ruchu (bez pasa awaryjnego): dwa w kierunku Świecka i jeden w kierunku Warszawy. Kierowcy jadący tym pasem w kierunku stolicy nie mają możliwości zjechania z autostrady na węźle Poznań Krzesiny. Ten pas zalecany jest dla wszystkich pojazdów – w tym ciężarowych, jadących tranzytem w kierunku Warszawy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA