"Nie wyszła nam ta inauguracja sezonu" Warta Poznań przegrała na wyjeździe ze Stalą Mielec

Autor: A. Karczewska fot. Warta Poznań FB
REKLAMA

Wola walki w drugiej połowie meczu nie wystarczyła zawodnikom Warty Poznań do wygrania w pierwszym meczu sezonu Fortuna 1. Ligi ze Stalą Mielec. Już po pierwszych 45 minutach "Zieloni" przegrywali 0:2.  Jak przyznał podczas pomeczowej konferencji trener Piotr Tworek, poznańskiej drużynie w pierwszej połowie zespołowi nie wychodziło "kompletnie nic, zarówno w obronie niskiej, w obronie wysokiej".

Fatalna postawa w pierwszych 45 minutach sprawiła, że Warta Poznań została zepchnięta przez gospodarzy do własnego pola karnego. "Zieloni" nie mieli ani pomysłu na grę i w 100% oddali grę rywalom. Skutkowało to dwoma utraconymi bramkami.

Po przerwie Warta podjęła wyzwanie i z bojowym nastawieniem zaczęła naciskać na zawodników Stali. Ci działając pod presją i mając ograniczone w stosunku do pierwszej części spotkania pole manewru, częściej popełniali błędy, a ich gra i wymiana piłki nie były już tak swobodne. Poznańskiej drużynie udało się zdobyć bramkę kontaktową, jednak do wyrównującej nieco zabrakło, w wyniku czego pierwszy mecz sezonu rozpoczął się od porażki 1:2.

Po meczu trener Piotr Tworek przyznał, że pierwsza połowa była w wykonaniu Warty fatalna.

"Nie wyszła nam ta inauguracja sezonu, szczególnie pierwsza połowa, o której będziemy chcieli jak najszybciej zapomnieć. Nie wychodziło nam kompletnie nic, zarówno w obronie niskiej, w obronie wysokiej. Po przejęciu też mieliśmy problemy z utrzymaniem się przy piłce, co Stal wykorzystała, strzelając nam dwa gole."
Piotr Tworek, Warta Poznań

Zawodnikom pomogła rozmowa w szatni podczas przerwy i nowe ustawienie. Zmotywowani piłkarze od pierwszych minut podchodzili o wiele wyżej, czym ograniczali swobodę rywali.

Trener przyznał, że porażka z pewnością będzie nauką, by w kolejnych meczach nie popełniać podobnych błędów, a następne spotkania będą walką o zwycięstwo.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA