Ul. Babimojska zostanie połączona z ul. Smardzewską drogą osiedlową

Autor: Codzienny Poznań AK
REKLAMA

Zamiast gruntowej ścieżki porządną, wyłożona betonową kostką droga osiedlowa, która połączy ul. Babimojską i Smardzewską - Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg, który ma wyłonić wykonawcę robót budowlanych. Nowa droga pomoże mieszkańcom bezpiecznie przechodzić między ulicami.

Inwestycja obejmuje odcinek drogi pomiędzy ulicami, który obecnie jest wąska o charakterze ścieżki gruntowej dostępnej jedynie dla pieszych.

Nowa droga ma być oznakowana i bezpieczna dla wszystkich użytkowników, z wyłożoną betonową kostką brukową. Na długości około 100 metrów ruch pieszych i pojazdów po niej będzie się odbywał na zasadach obowiązujących w strefie zamieszkania. Droga ma mieć szerokość 5 metrów i nie mieć wydzielonych chodników.

Wykonawca będzie miał za zadanie m.in. wzmocnienie podłoża gruntowego i zbudowania nowej konstrukcji nawierzchni. Inwestycja obejmuje również zagospodarowanie zieleni na terenie.

Na wykonanie prac wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał trzy miesiące od momentu podpisania umowy. Oznacza to, że mieszkańcy zyskają nową drogę jeszcze w tym roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA