Przez prawie 15 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Zatrzymali go policjanci z Poznania

Autor: Codzienny poznań AK fot. archiwum
REKLAMA

Przez prawie 15 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i do perfekcji opanował podawanie danych osobowych innych ludzi. „Wpadł”, bo dopuścił się kradzieży i został zatrzymany przez obsługę sklepu, która wezwała na miejsce policję.

Funkcjonariusze z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu Poznań Stare Miasto zostali wezwani na interwencję do jednego ze sklepów. Na miejscu obsługa wskazała mężczyznę, którego przyłapano na kradzieży towaru o wartości 250 złotych.

Podejrzany nie posiadał przy sobie dokumentów tożsamości, ale z chęcią podał ustnie imię, nazwisko, a nawet panieńskie nazwisko matki. Dane rzeczywiście, były prawdziwe, ale… nie jego. Policjanci korzystali z przenośnego terminala, który pozwalał na natychmiastowe sprawdzenie osoby. Zdjęcie jakie wyświetliło im się podczas kontroli nie zgadzało się z wizerunkiem przyłapanego na kradzieży mężczyzny.

Podejrzany jeszcze kilkukrotnie podał nieswoje dane, po czym zrezygnował z dalszych prób oszukania policji i przedstawił swoje prawdziwe imię i nazwisko. Funkcjonariusze szybko zorientowali się, dlaczego 55-latek unikał odpowiedzi. Okazało się, że od niemal 15 lat jest poszukiwany przez sądy i prokuratury w całej Polsce za oszustwa, których miał się dopuścić.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Sprawa zostanie skierowana do sądu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA