Siedem osób zatrzymanych przez CBA w związku z przestępstwami karno-skarbowymi

Autor: Codzienny Poznań AK fot. archiwum
REKLAMA

CBA zatrzymało siedem osób na terenie sześciu województw, w tym także Wielkopolski w związku ze śledztwem dotyczącym „prania brudnych pieniędzy”, które pochodziły z przestępstw karno-skarbowych. Zatrzymani są przedsiębiorcami z branży meblarskiej, tekstylnej i usługowej.

Jak informuje CBA, zatrzymania dokonali funkcjonariusze z łódzkiej delegatury na terenie sześciu województw: śląskiego, wielkopolskiego, opolskiego, świętokrzyskiego, dolnośląskiego i łódzkiego.

Wszyscy podejrzani w sprawie to przedsiębiorcy z branży meblarskiej, tekstylnej i usługowej.

„Wszystko wskazuje na to, że przedstawiciele poszczególnych firm przekazywali pieniądze za wystawienie fikcyjnych faktur, a następnie zwrotnie przyjmowali określone środki pieniężne z potrąceniem prowizji.”
CBAJak wynika z ustaleń śledczych, podejrzani mogli w ten sposób przekazać nawet 6,5 mln złotych. Pieniądze pozyskiwali z przestępstw, które polegały na fikcyjnym obrocie towarami i wystawianiu nierzetelnych faktur, co miało tuszować nielegalne działania i utrudniać wykrycie procederu.

Wszyscy zatrzymani zostaną przetransportowani do Prokuratury Regionalnej w Łodzi, która prowadzi sprawę. Usłyszą zarzuty m.in. prania brudnych pieniędzy oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA