"Poznań Przeciw Przemocy. Solidarni z LGBT+" - w czwartek manifestacja na Placu Wolności

Autor: Codzienny Poznań AK fot. Anna Gawrońska
REKLAMA

W czwartek na Placu Wolności odbędzie się manifestacja, której uczestnicy chcą wyrazić sprzeciw wobec ataku chuliganów na uczestników Marszu Równości, który w weekend odbył się w Białymstoku.

Podczas sobotniego Marszu grupa chuliganów zaatakowała uczestników parady rzucając w nich m.in. kamieniami, petardami i butelkami. Doszło także do przepychanek i pobić. W sprawie zatrzymano już prawie 70 osób.

Sytuacja spotkała się z ostrą krytyką społeczeństwa i jest szeroko komentowana zarówno w Polsce jak i w mediach zagranicznych. W polskich miastach organizowane są manifestacje mające na celu wyrażenie sprzeciwu wobec przemocy oraz solidarność z poszkodowanymi w zamieszkach i ofiarami nienawiści i nietolerancji.

W Poznaniu manifestacja „Poznań przeciw przemocy. Solidarni z LGBT+” odbędzie się w czwartek, 25 lipca, o godzinie 18:00. Uczestnicy spotkają się na Placu Wolności.

„Uważamy, że jest to bardzo niebezpieczna eskalacja atmosfery nagonki na osoby LGBT+, która w przyszłości może doprowadzić do jeszcze poważniejszych i bardziej niebezpiecznych incydentów. Potępiamy takie działania jak komunikat Parafii Świętej Jadwigi Królowej w Białymstoku, która pochwaliła agresywne kontrdemonstracje.”
organizatorzy manifestacji

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA