Zabytkowy budynek Akademii Muzycznej w Poznaniu zostanie przebudowany i wyremontowany

Autor: Codzienny Poznań AK fot. Urząd Marszałkowski
REKLAMA

Zabytkowy budynek poznańskiej Akademii Muzycznej zostanie odrestaurowany. Po renowacji obiekt będzie m.in. przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zyskają muzycy, widzowie, a także wszyscy mieszkańcy, gdyż budynek będzie się lepiej prezentował pod względem wizualnym. Inwestycja będzie współfinansowana ze środków WRPO 2014+.

Co roku w poznańskiej Akademii Muzycznej odbywa się około 700 koncertów. W ostatnich latach powstawały i modernizowane były inne obiekty uczelni, jednak w tym roku przyszedł czas na odnowę zabytku.

Zabytkowy budynek zostanie przebudowany i wyremontowany. Gruntownie odrestaurowana będzie sala koncertowa, która zostanie dodatkowo przebudowana w taki sposób, by mogły się do niej dostać osoby mające problemy z poruszaniem się. Obecnie, z uwagi na bardzo strome schody, które do niej prowadzą, najwięcej problemów mają osoby niepełnosprawne i starsze.

Cała inwestycja to koszt prawie 7,9 mln złotych, ale niemal 4,1 mln złotych zostanie przekazane ze środków WRPO 2014+. Umowę w tej sprawie podpisano dziś w Urzędzie Marszałkowskim.

„Po zbudowaniu nowych obiektów, które widać w przestrzeni miasta, dla Akademii Muzycznej przyszedł czas na inwestowanie w budynki zabytkowe. Dzięki ich modernizacji na pewno wszystkich ucieszy poprawa wizerunku tego ważnego dla Poznania miejsca”
Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiegoW ramach przebudowy, wyremontowany zostanie również dziedziniec uczelni, który ma stać się miejscem lokalnej aktywności.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA