Z wózkiem dziecięcym na drodze rowerowej na Rondzie Kaponiera

Autor: A. Karczewska fot. Spotted: MPK Poznań fb
REKLAMA

Od kilku lat w Polsce komentuje się problem nieodpowiedzialnych rodziców i opiekunów, którzy z wózkami dziecięcymi spacerują po ścieżkach rowerowych, nawet w sytuacji, gdy tuż obok jest chodnik. Co więcej, zdarza się, że takie osoby... ganią rowerzystów za jazdę, gdy "na drodze są dzieci". Zachowanie takie jest bardzo niebezpieczne i nieodpowiedzialne, a także niezgodne z prawem. Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się dziś kobieta, która z dzieckiem w wózku stała na ścieżce dla rowerów na Rondzie Kaponiera.

Zdjęcia z kobietą stojącą z wózkiem dziecięcym na Kaponierze dziś obiegły Internet i wzbudziły dużą dyskusję. Większość internautów zdecydowanie potępia takie zachowanie wskazując na niebezpieczeństwo jakie stwarza taka sytuacja. Według świadków, kobieta usłyszała także wiele krytyki na miejscu od kierowców, którzy widzieli sytuację. Część internautów ma nadzieję, że kobieta zostanie zidentyfikowana i odpowie za swoje zachowanie - do sieci trafiły również zdjęcia, na których widać jej twarz.

Niektórzy próbują usprawiedliwić kobietę twierdząc, że to jedyny sposób na przedostanie się na druga stronę ronda. Z taką argumentacją nie zgadzają się ci, którzy wskazują na windy, które pozwalają na zjechanie z wózkiem do przejścia podziemnego. I choć internauci rozumieją, że winda może nie zadziałać, to nie wyobrażają sobie, by takie zachowanie miałoby być rozwiązaniem sytuacji. Podkreślają, że w przypadku awarii, wózek można znieść po schodach, a gdy nie jest się w stanie zrobić tego samemu - wystarczy poprosić o pomoc. Rondo Kaponiera jest popularnym traktem pieszych, dlatego z pewnością zawsze znajdzie się ktoś, kto pomoże w bezpiecznym zejściu. Jeszcze inni podpowiadają, by przejść się kilkaset metrów dalej i skorzystać z przejść naziemnych na pozostałych skrzyżowaniach.

Zachowanie kobiety trudno zrozumieć i pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłości będzie wykazywała się większą odpowiedzialnością. W przeciwnym razie, konsekwencje mogą być o wiele bardziej tragiczne niż kilkuset złotowy mandat.

Jednocześnie przypominamy, że zabronione jest spacerowanie po drogach rowerowych, a wózek dziecięcy w żaden sposób nie kwalifikuje się do grupy rowerów.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA