5 sposobów na wakacje w Poznaniu

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Mimo że letnie miesiące sprzyjają dalekim podróżom, wiele osób decyduje się na wypoczynek w mieście. Aby poczuć się jak prawdziwy turysta i poznać je na nowo, nie potrzeba wiele – wystarczy dobra organizacja czasu i pozytywne nastawienie. Ciekawych, miejskich atrakcji nie brakuje również w sercu Wielkopolski. Co można robić latem w Poznaniu?

1. Relaks nad Wartą

Wypoczynek nad Wartą to wakacyjny must have w stolicy Wielkopolski. Na zielonych terenach położnych nad rzeką można nie tylko rozpalić grilla czy urządzić piknik w gronie przyjaciół, ale również spędzić czas skupiając się na aktywnościach fizycznych (jazda na rowerze, jogging). Ogromną zaletą tego miejsca są także klimatyczne lokale ze specjalnymi strefami relaksu, serwujące przepyszne koktajle i przekąski. Warte uwagi są też statki i tramwaje wodne – podczas rejsu można zobaczyć miasto z nieco innej perspektywy. W okolicy znajduje się także centrum handlowe Posnania, wyróżniające się ciekawą ofertą wakacyjnych eventów, takich jak m.in. Posnania Fun Box (w ramach wydarzenia, które potrwa aż do września, zaplanowano warsztaty np. szycia upcyklingowych toreb czy tworzenia kwiatowych dekoracji oraz stworzono strefę chilloutu) czy Zlot Czerwonych Samochodów.

2. Udział w wydarzeniach kulturalnych

Każdy miłośnik wydarzeń kulturalnych przyzna, że miesiące letnie w stolicy Wielkopolski obfitują w artystyczne wydarzenia. W poznańskim kalendarzu znaleźć można m.in. liczne koncerty plenerowe (szczególną uwagę warto zwrócić na projekt #NaFalach, ale wiele darmowych muzycznych wydarzeń odbywa się również w KontenerART), a także te bardziej kameralne w klubach i restauracjach. Nie można pominąć wyjątkowych seansów filmowych np. w Plenerowym Kinie Bałtyk, Kinie nad Wartą, Kinie Plenerowym Stary Browar czy Kinie Letnim Malta Ski. Warto zainteresować się też ofertą lokalnych muzeów. W weekendy można obejrzeć wiele bezpłatnych wystaw tymczasowych i elementów stałej ekspozycji – darmowe wejście w soboty oferuje m.in. Muzeum Archeologiczne, Muzeum Narodowe czy Muzeum Instrumentów Muzycznych.

3. Wypoczynek na świeżym powietrzu

Wakacje w mieście to także doskonała okazja do odpoczynku na świeżym powietrzu i odwiedzenia „zielonych miejsc”. Jednym z najpopularniejszych obiektów botanicznych w Poznaniu jest Palmiarnia mieszcząca się przy Parku Wilsona. Prezentowane w jej wnętrzu zbiory liczą ok. 17 tys. roślin, pochodzących m.in. z krajów o klimacie śródziemnomorskim, subtropikalnym czy tropikalnym.  Latem obowiązkowo należy odwiedzić także liczący ok. 100 ha Park Cytadela, na którego terenie znajduje się m.in. imponująca praca plenerowa autorstwa Magdaleny Abakanowicz, składająca się z charakterystycznych rzeźb, noszących wspólny tytuł „Nierozpoznani”. 

4. Zwiedzanie zabytków

Poznań słynie nie tylko z pięknych terenów zielonych czy atrakcji kulturalnych. Można w nim znaleźć także sporo imponujących zabytków. Znaczna ich część mieści się na Ostrowie Tumskim – m.in. Akademia Lubrańskiego, wzniesiona w XVI wieku Psałteria czy Bazylika Archikatedralna świętych Apostołów Piotra i Pawła. Nie można również zapomnieć o renesansowym ratuszu i zabytkowych fortach. Na terenie znajduje się aż 18 obiektów tego typu. Zostały one zbudowane w XIX wieku, a do najbardziej znanych należą: Fort VIII Grolmana, Fort Winiary, Fort VII Colomb.

5. Korzystanie z lokalnych rozrywek

W stolicy Wielkopolski zajęcie znajdą dla siebie również pasjonaci rozrywek i gier zespołowych. W sezonie letnim szczególną popularnością cieszą się Termy Maltańskie (podzielone na część sportową i rekreacyjną), w których znaleźć można nie tylko baseny, ale również sauny i strefę SPA. Warto zwrócić także uwagę na parki trampolin – podczas wizyty w tych miejscach można skorzystać z zajęć prowadzonych przez doświadczonych instruktorów i poznać rozmaite techniki ćwiczeń. Wielbicielom aktywnego wypoczynku do gustu przypadnie też z pewnością park linowy znajdujący się w okolicach Jeziora Maltańskiego (do wyboru są trzy trasy – niska, średnia i wysoka).

***

Wakacje w mieście nie muszą być nudne – na wyciągnięcie ręki jest wiele wydarzeń kulturalnych czy zabytków, które warto obejrzeć. Kluczową rolę odgrywa jednak pozytywne nastawienie, dzięki któremu wszystkie aktywności staną się ciekawsze.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA