Wygodniejszy i bezpieczniejszy dojazd do szpitala przy ul. Szwajcarskiej

Autor: Codzienny Poznań AK fot. PIM
REKLAMA

Podpisano umowę z wykonawcą przebudowy drogi w ciągu ul. Szwajcarskiej, który zapewnia dojazd do Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia. Dzięki temu, karetki pogotowia i autobusy miejskie będą miały lepszy dojazd do placówki, na czym zyskają przede wszystkim pacjenci, chory i ich rodziny, ponieważ podróż będzie o wiele bardziej komfortowa i bez problemów z podjechaniem jak najbliżej szpitala.

Zgodnie z projektem, który został zaakceptowany podczas konsultacji społecznych, na odcinku od wyjazdu z istniejącego parkingu przy ul. Piaseckiego zostanie dobudowany pas ruchu po zachodniej stronie drogi. Poszerzony zostanie również odcinek po północnej stronie, od ul. Piaseckiego do ul. Szwajcarskiej.

Jezdnia będzie nie tylko szersza, ale zyska także nową nawierzchnię. Poszerzenie pozwoli na swobodne poruszanie się po drodze autobusów i karetek pogotowia przy zapewnieniu przejazdu dla pozostałych pojazdów na dwóch pasach.

Sygnalizacja świetlna zostanie dostosowana do całej infrastruktury w tym rejonie.

„Przebudowa drogi w okolicach szpitala im. Józefa Strusia, to kolejna inwestycja mająca ułatwić mieszkańcom korzystanie z infrastruktury miejskiej. Szerszy dojazd do placówki, to nie tylko więcej miejsca dla samochodów, pieszych i autobusów, ale przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo dla karetek pogotowia”
Grzegorz Bubula, wiceprezes Poznańskich Inwestycji Miejskich


Na odcinku od ul. Piaseckiego do ul. Szwajcarskiej wybudowany zostanie nowy chodnik oraz droga rowerowa. Ścieżka dla jednośladów pojawi się również między ul. Piaseckiego a szpitalem, gdzie zaprojektowano również zadaszony parking dla rowerów.

Inwestycja ma być gotowa do końca 2019 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA