Awaria energetyczna w centrum Poznania

Autor: Codzienny Poznań AK fot. pixabay
REKLAMA

Mieszkańcy i przedsiębiorcy w centrum Poznania od ponad godziny mają problemy z dostawami prądu. Część lokali gastronomicznych musiała zawiesić swoją działalność na kilka godzin, a niektórzy zdecydowali się zamknąć lokale do końca dnia. Nie działa także sygnalizacja świetlna na kilku skrzyżowaniach w centrum.

Drobne problemy z prądem w okolicach i na samym Starym Rynku występowały już wczoraj. Dziś od rana mieszkańcy Starego Miasta, w tym również w rejonie ul. Garbary, Szyperskiej i Piaskowej skarżyli się na przerwy w dostawach aż doszło do całkowitego wyłączenia prądu.

Część właścicieli lokali gastronomicznych podjęła decyzję o wcześniejszym zamknięciu lokali i zwolnienie załogi do domów, z uwagi na fakt, że nie wiadomo jak długo potrwa awaria. Enea zapewnia, że dostawy prądu powinny zostać przywrócone "niedługo", jednak nie precyzuje kiedy dokładnie można się ich spodziewać.

Z powodu braku prądu nie działa także część sygnalizacji świetlnej w centrum miasta.

Powodem  problemów jest prawdopodobnie uszkodzenie kabli średniego napięcia, a służby już pracują nad usunięciem awarii.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA