Kino plenerowe nad Wartą z okazji 100-lecia Politechniki Poznańskiej

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Sezon na kina plenerowe uwielbiane przez poznaniaków w pełni. Dziś mogą wybierać między seansem m.in. na Wolnym Dziedzińcu, na terenie MTP oraz przy Politechnice Poznańskiej. Uczelnia organizuje seanse w ramach obchodzonego w tym roku stulecia istnienia.

Ten rok jest wyjątkowy dla wielu poznańskich uczelni. Stulecie istnienia obchodzą nie tylko te wywodzące się z Uniwersytetu Poznańskiego, ale także Politechnika Poznańska.

Uczelnia techniczna postanowiła świętować setną rocznicę na wiele sposobów, także filmowo. Seanse filmowe w plenerze w ramach Kina Plenerowego nad Wartą odbywają się przed Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 2.

Dziś widzowie będą mogli obejrzeć „Podróż na sto stóp”, czyli amerykańską produkcję z 2014 roku w reżyserii Lasse Hallstroma. Opowiada historię rodziny, która od lat prowadzi restaurację w Bombaju, jednak po pożarze, w którym ginie jedna osoba, zmuszona jest wyjechać do Europy, gdzie otwiera kolejną restaurację. Tu czeka ją zderzenie z różnicami kulturowymi i… statusowymi. Okazuje się bowiem, że po drugiej stronie ulicy istnieje inna restauracja, prowadzone przez Madame Mallory, która posiada gwiazdkę Michelin.

Jak zakończy się ta historia? Tego będzie można się dowiedzieć już dziś wieczorem o godzinie 21:30.

Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą leżaków, krzesełek turystycznych, koców, karimat i innych podobnych rzeczy do siedzenia lub leżenia na trawie. Warto także pamiętać o cieplejszej odzieży. Wstęp jest bezpłatny.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA