Do miasteczka bogatych białych rodzin wprowadza się czarnoskóra rodzina i... co dalej?

Autor: A. Karczewska fot. Estrada Poznańska FB archiwum
REKLAMA

Już dziś kolejne spotkanie miłośników kina plenerowego #NaWolnym, czyli kina „pod chmurką” na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. W czwartek widzowie obejrzą produkcję wyreżyserowaną przez George’a Clooneya „Suburbicon”. Jak zareagują nowobogackie białe rodziny, gdy do ich miasteczka wprowadzi się pierwsza czarnoskóra rodzina?

„Suburbicon” to amerykańska komedia kryminalna w reżyserii George’a Clooneya, w której wystąpili m.in. Matt Damon, Julianne Moore i Oscar Isaac. To opowieść o miasteczku słynącym z wysokiego standardu życia mieszkańców i ich dobrobytu. Akcja rozgrywa się w latach 50. XX wieku. Zamieszkałe wyłącznie przez białe rodziny miasteczko przeżywa szok, a nawet panikę, gdy sprowadza się do niego… pierwsza czarnoskóra rodzina. Co więcej, w krótkim czasie po wprowadzeniu się nowych mieszkańców jedna z białych kobiet zostaje zamordowana. Jej syn postanawia znaleźć zabójcę na własną rękę.

Pokaz filmu w ramach kina plenerowego na Wolnym Dziedzińcu rozpocznie się o godzinie 21:30. W tym roku, z uwagi na wprowadzone zmiany w rozliczaniu podatku VAT przez instytucje kultury, wprowadzono symboliczne opłaty za wstęp. Cena biletu to 1 złotych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA