Policyjne działania kontrolno-prewencyjne na przejazdach kolejowych

Autor: Codzienny poznań AK fot. KMP Poznań
REKLAMA

We wtorek poznańscy policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne na przejazdach kolejowo-drogowych. Celem była poprawa bezpieczeństwa zarówno w miejscach strzeżonych jak i niestrzeżonych. Objęto nimi zarówno kierowców jak i pieszych.

Akcja przeprowadzona była przy współpracy z Komendą Regionalną Straży Ochrony Kolei w Poznaniu. Funkcjonariusze pojawili się zarówno na przejazdach strzeżonych jak i niestrzeżonych.

Celem było zwiększanie świadomości o zagrożeniach, jakie niesie za sobą niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego podczas wjeżdżania i wchodzenia na przejazd kolejowy. Wypadki w takich miejscach często są tragiczne.

Funkcjonariusze przypominali, że przed wjazdem na przejazd należy zachować szczególną ostrożność, w tym przede wszystkim upewnić się, że nie zbliża się do niego pojazd szynowy. Przypominano, by pamiętać o środkach ostrożności zwłaszcza wtedy, gdy przejrzystość powietrza jest ograniczona.

Kierowcom zwracano uwagę także na to, że mają oni obowiązek prowadzić pojazd z taką prędkością, by móc zatrzymać samochód w bezpiecznym miejscu, gdy nadjeżdża pojazd szynowy. Informowano również co zrobić w przypadku awarii samochodu na przejeździe lub zauważenia nieprawidłowości w funkcjonowaniu rogatek. Pieszym przypominano o zakazie wchodzenia na przejazd przy opuszczonych szlabanach lub uruchomionym sygnale dźwiękowym i świetlnym na rogatkach.

Podczas akcji wręczano również materiały informacyjne.

Policja zapowiada kolejne tego typu działania.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA