Wyrzucił odpady budowlane do odpadów zmieszanych. Czujność mieszkańców pozwoliła na jego ukaranie

Autor: A. Karczewska fot. straż miejska
REKLAMA

Odpady budowlane w pojemnikach na odpady zmieszane? To zdecydowanie nie powinno tak wyglądać. Na terenie poznańskiego Nowego Miasta czujność mieszkańców pozwoliła na ukaranie mężczyzny, który w taki sposób chciał zaoszczędzić na segregacji śmieci.

Społeczeństwo jest coraz bardziej świadome problemu nieprawidłowego składowania odpadów. Gdy świadomość nie wystarczy to rachunki już tak - mieszkańcy osiedli płacą za segregację śmieci. Zarówno jeden jak i drugi argument jest wystarczający, by pilnować, aby każdy dostosowywał się do przepisów.

Gdy mieszkańscy poznańskiego Nowego Miasta zauważyli mężczyznę wyrzucającego odpady budowlane do pojemników na odpady zmieszane postanowili interweniować. Spisali numer rejestracyjny samochodu, którym poruszał się mężczyzna, a następnie zgłosili sprawę do straży miejskiej. Dzięki temu, funkcjonariusze mogli szybko zareagować i szybko ustalić sprawcę.

Po wezwaniu mężczyzny do stawienia się w siedzibie referatu straży miejskiej został on ukarany mandatem.

Straż miejska przypomina, że tzw. „odpady problemowe”, w tym m.in. odpady budowlane, poremontowe, wielkogabarytowe i zużyty sprzęt elektroniczny należy przewieźć na jedno z Gratowisk:

- przy ul. 28 Czerwca 1956 nr 284 w Poznaniu
- przy ul. Wrzesińskiej 12 w Poznaniu
- przy ul. Meteorytowej 1 w Suchym Lesie

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA