Prace na pętli Wilczak dobiegają końca. Przeprowadzono już przejazdy testowe

Autor: A. Karczewska fot./vid. PIM
REKLAMA

Na pętli Wilczak zakończono zasadnicze prace budowlane związane z modernizacją i remontem obiektu. W poniedziałek wykonano przejazdy testowe tramwajów MPK Poznań, by sprawdzić, czy wszystko funkcjonuje tak jak założono. Otwarcie odnowionej pętli zaplanowano na wrzesień.

Przebudowa i modernizacja pętli Wilczak wiąże się z większą inwestycją w tym rejonie, jaką jest budowa trasy tramwajowej na Naramowice.

Na pętli zakończono prace przy budowie torowiska tramwajowego i sieci trakcyjnej, a także te związane z montażem odwodnienia i elementów systemu sterowania.

W poniedziałek przeprowadzono przejazdy testowe taboru MPK Poznań, które mają na celu sprawdzenie, czy infrastruktura torowo-sieciowa jest przygotowana zgodnie z założeniem. Pozytywna ocena oznacza, że pętla może zostać oddana do użytku zgodnie z przyjętym harmonogramem, czyli po wakacjach, na rozpoczęcie roku szkolnego we wrześniu.

Obecnie trwa m.in. montaż nowych wiat przystankowych na wybudowanych peronach. Całość zostanie uzupełniona elementami małej architektury oraz systemu identyfikacji miejskiej.

W ramach inwestycji przygotowano również ciągi komunikacyjne w taki sposób, by ułatwić poruszanie się po nich osobom z niepełnosprawnościami wzrokowymi i ruchowymi. Dodatkowo, na odcinku pokrywającym się z przebudową torowiska na ul. Przełajowej zostanie wyremontowana nawierzchnia.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA