Najnowsze ustalenia w sprawie śmiertelnego potrącenia przez tramwaj - chłopiec wbiegł na czerwonym świetle?

Autor: A. Karczewska fot. Mikołaj Rój archiwum
REKLAMA

Jak wynika z najnowszych ustaleń śledczych, 8-latek, który na początku czerwca został śmiertelnie potrącony przez tramwaj wbiegł na przejście dla pieszych, gdy paliło się czerwone światło.

O najnowszych ustaleniach prokuratury informuje Radio Poznań. Na podstawie analizy zapisu monitoringu śledczy ustalili, że dziecko nie powinno znaleźć się na przejściu dla pieszych - chłopiec wbiegł na jezdnię, gdy paliło się czerwone światło.

Wcześniej śledczy ustalili również, że tuż przed wjazdem tramwaju na przejście dla pieszych, gdzie doszło do potrącenia chłopca, dla tramwaju zapaliło się czerwone światło. Śledczy poinformowali jednak, że możliwe jest powołanie biegłego, który określi, w jakiej odległości od skrzyżowania zapaliło się światło, czy motornicza była wówczas w stanie zatrzymać pojazd i uniknąć zderzenia oraz z jaką prędkością jechała.

Do wypadku doszło 5 czerwca, na skrzyżowaniu ul. Hetmańskiej i Dmowskiego. W chwili zdarzenia 8-letni chłopiec nie był pod opieką osoby dorosłej.

Prokuratura nadal nie przesłuchała 27-letniej motorniczej, która od czasu wypadku przebywa w szpitalu z uwagi na zły stan psychiczny.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA