Ekstraklasa powraca. W nowym sezonie wprowadzono kilka zmian

Autor: Codzienny Poznań AK x-news
REKLAMA

W weekend na krajowe boiska powrócą rozgrywki Ekstraklasy. W pierwszej kolejce Lech Poznań spotka się na wyjeździe z Piastem Gliwice. Kolejorz jest nastawiony optymistycznie przed spotkaniem nie tylko z uwagi na pewność co do formy, ale także… dobre doświadczenia z premierowych meczy ligowych w ostatnich latach. W nadchodzącym sezonie w Ekstraklasie zostanie wprowadzonych kilka zmian.

Od sezonu 2019/2020 każdy klub, występujący w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, będzie miał obowiązek wystawiania co najmniej jednego młodzieżowca (zawodnika, który w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu, kończy 21 lat lub młodszego. W sezonie 2019/2020 będą to piłkarze urodzeni w 1999 roku lub młodsi). Ponadto zniesiono limity dla obcokrajowców spoza Unii Europejskiej.

„Tu nie ma złotego środka ani idealnej recepty, natomiast myślę, że to bardziej posłuży zahamowaniu tego piłkarskiego szmelcu, który zjeżdża się z całej Europy i zaśmieca polską ekstraklasę. Czy to się sprawdzi? U nas najbardziej stałe są zmiany. Problem nie polega na tym, by administracyjnie zarządzać rozwojem polskiej piłki. Problemem jest szkolenie młodzieży. U nas na dole tej futbolowej piramidy pracuje zbyt wielu ludzi, którzy nie mają predyspozycji do tego zawodu. Administracyjnie wielu rzeczy się nie zmieni”
Bogusław Kaczmarek, były trener klubów ekstraklasy

Początek meczu Lecha Poznań z Piastem Gliwice w sobotę, 20 lipca, o godzinie 20:00.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA